İngiliz aileden Türk doktorlarına teşekkür

Haberi paylaşın

Tatile geldiği Marmaris’te kalp krizi geçirerek özel bir hastanede hayatını kaybettikten sonra bağışladığı organlarıyla 3 Türk’e can veren Kelly Barbara Devlin’in ailesinden Türk doktorlarına teşekkür ve övgü.

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde 13 gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü gerçekleşen, bağışladığı böbrekleri ve karaciğeri ile de üç Türk’e hayat veren İngiliz turist Kelly Barbara Devlin’in ailesi hastane yetkilileri ve Türk doktorlarına teşekkür etti. Kelly’nin cenazesi bugün ülkesine götürüldü.

Hatırlanacağı gibi 40 yaşındaki İngiliz hemşire Kelly Barbara Devlin, eşi ve iki çocuğu ile Marmaris’e tatile geldi. Geçirdiği kalp krizi sonrasında kalbi duran Kelly’i Türk dostorları Beyin Uzmanı Dr. Şükrü Şükrüoğlu ile Kardiolog Dr. Turgay Burucu hayata döndürmeyi başardı. Yoğun bakımda 9 gün yaşatılan Kelly’nin beyin ölümü gerçekleşti. Hastane yetkilileri ile aile arasındaki görüşmelerden sonra iki böbrek ile karaciğer bağışı gerçekleşti. İşlemlerin ardından aile Kelly’nin annesi Barbara ve babası John Devlin kızlarının cenazesini bugün ülkelerine götürmeden önce hastane yetkilileri ve doktorlarına teşekkür etti.

Ne diyeceğimizi bilemiyoruz
Barbara Devlin, “Bizim için konuşmak çok zor. Çok kötü günler yaşadık. Kızımız için burada ne kadar uğraş verildiğini hem tur yetkilileri ve hem de hastanedeki görevli İngiliz arkadaşımız anlattı. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hayatımız boyunca doktorlar Şükrü Şükrüoğlu ve Turgay Burucu unutmayacağız. Kelly’i yaşatabilmek için sarf ettikleri emek için emeğe karşı ne yapacağımızı bilemiyoruz. Hiçbir zaman sizleri unutmayacağız” dedi.

Organları bağışlamak gurur verdi
Baba John Devlin, “Organ bağışı için ülkemizde de televizyonlarda sürekli uyarılar veriliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bir başka ülkede böyle bir olaya gireceğimizi hiç sanmıyordum. Türklerin ne kadar misafirperver olduklarını biliyorduk ama doktorlarınızın yaptıklarını unutmak mümkün değil. Donör olmamız teklif edilince hemen kabul ettik. Kızımızın da bu kararımızdan mutlu olduğunu biliyoruz. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağız” diye konuştu.

Nakil olan aileleri tanımak isteriz
Devlin ailesi hastane yönetiminden nakil yapılan kişilerin mümkünse adreslerinin bulunulmasını da isteyerek “O üç aile ile de tanışmak isteriz. Bundan sonraki izinlerimizin bir kısmını kızımın çok sevdiği Marmaris’te geçirmeye gayret edeceğiz. O geldiğimiz zaman da bu aileleri ziyaret etmek istiyoruz” diye konuştular.

Bir insanlık örneği yaşandı
Özel hastanenin Başhekimi Operatör Doktor Sahir Ökten “Bilindiği gibi kalp yaklaşık 20 dakika durmuştu. Ambulans ekibimiz kalbi çalıştırarak hastaneye getirdiklerinden itibaren iki kez daha duran kalp yeniden çalıştırıldı. 9 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Tabii ki üzgünüz. Ama İngiliz aile biz Türkler için çok önem arz eden mübarek Ramazan günü olduğunu öğrenince bağış için çok daha istekli davrandılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bakan Ersoy’un oteline halktan veto

Haberi paylaşınTweetTatile geldiği Marmaris’te kalp krizi geçirerek özel bir hastanede hayatını kaybettikten sonra bağışladığı organlarıyla 3 Türk’e can veren Kelly Barbara Devlin’in ailesinden Türk doktorlarına teşekkür ve övgü. MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde 13 gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü gerçekleşen, bağışladığı böbrekleri ve karaciğeri ile de üç Türk’e hayat […]