İngiliz turistin organları 3 kişiye umut oldu

Haberi paylaşın

Tatile geldiği Marmaris’te kalp krizi geçirerek Özel Ahu Hastanesinde hayatını kaybeden İngiliz hemşirenin organları 3 kişiye umut oldu.

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü gerçekleşen İngiliz turist Kelly Barbara Devlin’in organları 3 kişiye umut oldu.

Tatil için geldiği Marmaris’teki bir otelde 10 gün önce kalp krizi geçiren 40 yaşındaki hemşire Kelly Barbara Devlin’in duran kalbi olay yerine gelen Marmaris’teki Özel Ahu Hastanesi  doktorları tarafından yapılan kalp masajı ile çalıştırılarak hastaneye kaldırıldı. Yolda ve hastanede tekrar duran kalp yine çalıştırılarak hayata döndürülen Devlin ancak 9 gün yaşayabildi. Dün beyin ölümü gerçekleşince hastane yetkilileri genç hemşirenin organlarının bağışlanması için ailesine istekte bulundu. Ailenin de kabul etmesiyle birlikte iki böbrek ile karaciğeri organ bekleyen 3 hastaya nakledilmek üzere Aydın’dan gelen ekiplere teslim edildi.

Organlar İzmir ve Aydın’a gitti
Aydından bugün saat 02’de hastaneye gelen organ nakli ekibi iki böbreği İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, karaciğeri ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine götürdü.

9 gün dayanabildi
Kelly Barbara Devlin’in duran kalbinin otelde çalıştırıldığını belirten Kardioloğ Doktor Turgay Burucu, “Marmaris’e 2 çocuğu ve eşiyle tatile gelmişler. 10 gün önce otelde nefessiz kalarak aniden yılınca acil olarak olay yerine intikal edildi. Arkadaşlarımız kalbi çalıştırarak hastanemize getirerek yoğun bakıma aldık. Akciğer canlandırması sonrasında önce kalp atışı düzene girdi. Devam eden günlerde otelde kalbi durduğu sürenin biraz uzun olması nedeniyle beyinde oluşan hasarı çok uğraşmamıza rağmen gideremedik. Müdahalemize 9 gün sonrasında cevap vermedi ve beyin ölümü gerçekleşti” dedi.

Bir insanlık örneği yaşandı
Özel hastanenin Başhekimi Operatör Doktor Sahir Ökten “Tatile gelen ailenin yaşadığı dram gerçekten büyük. Fakat organları bağışlamaları ise büyük bir olay. Bağış konusunu açtığımızda eşi önce çok şaşırdı, kabul etmeyecek gibi oldu. Fakat sonra tereddütsüz evet dedi” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Millet gülüp oynamaya başladı haberiniz ola

Haberi paylaşınTweetTatile geldiği Marmaris’te kalp krizi geçirerek Özel Ahu Hastanesinde hayatını kaybeden İngiliz hemşirenin organları 3 kişiye umut oldu. MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü gerçekleşen İngiliz turist Kelly Barbara Devlin’in organları 3 kişiye umut oldu. Tatil için geldiği Marmaris’teki bir otelde 10 gün önce kalp krizi […]