‘Tatile gelme oyunu kullan’ kampanyası çığ gibi büyüyor

Haberi paylaşın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediyesi seçimlerinin iptal edilmesi ve 23  Haziran Pazar günü yeniden sandık başına gidilecek olması nedeniyle, özellikle tatil beldelerinin yerel yönetimleri “Tatile gelmeyin oyunuzu kullanın” kampanyası başlattı. Marmaris’te bir vatandaşın “Marmaris’te yaşıyorum. Seçim günü tatile gelmiş 34 plaka görürsem arabayı çizer tatili zehir ederim. Peşinen söyleyim” hem güldürdü hem de düşündürdü.

İstanbul’da 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan yerel seçimden dolayı Türkiye’nin sahil kesim belediye ve sivil toplum örgütlerinden “23 Haziran’da kapalıyız, Kar Yağacak, Çok sıcak olacak, Gelmeyin ara.anısı çizerim” ve buna benzer çok sayıda tepki paylaşımları sürüyor.

CHP Belediyelerinin görevde olduğu sahil kesimlerimizin il ve ilçeleri ile mahalleleri ve hatta yaşayan halktan seçimlere hassasiyet gösterilmesi için çağrılar yapılıyor. Seçimlerde görev almak isteyen gönüllü sayısı sürekli artıyor.

Son olarak Bodrum Belediyesi “Bodrum’a kar yağacak” başlığıyla şu yazıyı yayınladı: “Değerli İstanbullular; Aldığımız bilgiye göre 23 Haziran günü Bodrum’da şiddetli kar yağışı beklendiğinden tüm sahillerimiz kapalıdır. Aynı gün İstanbul’da doğacak güneşin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz.
Ama 24 Haziran’dan itibaren bekleriz.
Çünkü#herşeyçokgüzelolacak” denildi.

Arabalarımızı çizerim
Marmarisli bir vatandaşın şu yazısı dikkat çekiyor:
“Marmaris’te yaşıyorum. Seçim günü tatile gelmiş 34 plaka görürsem arabayı çizer tatili zehir ederim. Peşinen söyleyim.”

Mersin, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan:Sahillerimizde bahar temizliğimizi tamamladık, yaz hazırlığına başladık ama 23 Haziran’da kapalıyız. Serinlemek için İstanbul bir güzel olacak ki sormayın!

Mudanya Belediyesi: İstanbullu komşularımıza duyurulur. Sefer yok, seferberlik var. 23 Haziran günü yaşanacak şiddetli poyrazdan dolayı, deniz seferleri iptal edilmiş olup, 24 Haziran’a kadar kadar demokrasi seferberliği ilan edilmiştir.

Marmaris Belediyesi: Sevgili İstanbullular 23 Haziran’da karadelik Marmaris’teki tüm İstanbulluları yutacak. Siz siz olun sakın gelmeyin. Tehlike 24 Haziran’da geçecek.

Her şey çok güzel olacak.

23 Haziran’da Adana 150 derece olacak
Adana Büyük Şehir Belediyesi’nin yayını:
“İstanbul’da ikamet eden ve 23 Haziran’da Adana’ya ziyarete gelecek vatandaşlarımızın dikkatine!
Zeydan Karalar”

Köpek saldırısı bekleniyor
Bozcaada Forum’un tepki yazısı şöyle:
23 Haziran’da Bozcaada Sahillerinde Köpek Balığı Saldırısı Beklenmektedir. İstanbul’da Oyunuzu Kullanın, Köpek Balıklarına Yem Olmayın!”

Bir tur şirketi turları iptal etti
Ülke genelinde tanınan bir tur şirketi ise yaptığı şu açıklamayla “İstanbul yerel seçimleri münasebetiyle, Demokrasiye Katkıda Bulunabilmek adına, 23 Haziran’a denk gelen tüm turlarımız iptal edilmişti” denildi.

Datça Belediyesi

Aynı anda beklenen kar ve kum fırtanısa nedeniyle 23 Haziran’da plajlarımız kapalı ama 24 Haziran’da herkesi bekleriz.
Sevgili İstanbullular gelecek için tercihinizi lütfen sandığa taşıyın. Bizler Datça tatilinizden en güzel anılarla dönmeniz için bekliyor olacağız…

Kuşadası Belediyesi: 23 Haziran’da İstanbullulara kapalıyız.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel: Hedef 23 Haziran, hedef İstanbul!

Muğla Büyükşehir Belediyesi: 23 Haziran’da tüm yollar İstanbul’a çıkacak.İzmir, Seferihisar Belediyesi: 23 Haziran’da Marmara Bölgesi’nde başlayan dip dalganın Seferihisar sahillerinde de hissedilmesi bekleniyor. Plajlarımızın 23 Haziran’da bakıma alınacağını önemle hatırlatır, İstanbullu yurttaşlarımıza baharlı günler dileriz…

İzmir Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran: UYARI: İstanbul’dan gelen bir fırtına nedeniyle sahillerimizden 23 Haziran günü denize girmek hatta ilçemize gelmek tehlikeli ve yasaktır.

İzmir Çiğli Belediyesi: Göç mevsimi olmamasına rağmen 23 Haziran 2019’da 1 günlüğüne İstanbul’a göç ediyoruz. İstanbullu misafirlerimiz Çiğli kuş cennetine gelmesinler.

“OYLARINIZI KULLANIP GELİN”
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de kente seçim günü gelecek vatandaşlara çağrı yaptı. Açıklamada “23 Haziran Pazar günü Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Kentpark ve Müzeler Kompleksimiz başta olmak üzere şehrimizdeki tüm turistlik alanlar İstanbul’dan gelen yurttaşlarımızın ziyaretine kapalıdır. Oylarınızı kullandıktan sonra sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” denildi.

RECEP GÜRKAN’DAN CİĞER SÖZÜ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da sosyal medya hesabından hafta sonu Edirne Ciğeri yemeğe gelen İstanbullulara hitaben “23 Haziran’da ciğerciler kapalı 24 Haziran’da ciğerler benden” şeklinde paylaşımda bulundu. Gürkan, #ekremimamoglu ve #herseycokguzelolacak hastag’i ile “Edirne’yi ve Edirne tava ciğerini seven İstanbullu dostlarımız; 23 Haziran’da tüm ciğerciler kapalı. 24 Haziran’da benden” şeklinde paylaşım yaptı. Başkan Gürkan’nın yaptığı paylaşımı binlerce kişi beğenerek yorum yaptı.

ULAŞIM SÖZÜ
Öte yandan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İstanbul seçiminin olduğu gün maddi durumu olmayan seçmenler için biri Anadolu Yakası diğeri Avrupa Yakası olmak üzere iki otobüs kaldıracaklarını açıkladı.

İYİ Parti Çanakkale, Çan İlçe Teşkilatı da Çan’da yaşayan ancak İstanbul’da ikamet eden öğrencilerin ulaşım masrafının karşılanacağını açıkladı.
Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “23 Haziran’daki İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Çan’daki hemşehrilerimin ve öğrencilerimizin ulaşım masrafını İYİ Parti Çan ilçe Teşkilatı olarak karşılayacağız. Bir otobüs, yetmezse iki otobüs. Her şey çok güzel olacak” ifadeleri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tataristanlı Özel Yetenekli Çocuklar Marmaris’te

Haberi paylaşınTweetMarmaris ve Tataristan’ın Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından, geleceğin bilim adamları olmalarına kesin gözüyle bakılan ve bu kapsamda özel olarak yetiştirilen 12 Kvantorium Teknopark Enstitüsü öğrencileri tatil için Marmaris’e geldi. MUĞLA’nın Marmaris ilçesi ile Tataristan Cumhuriyeti’nin Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından, karşılıklı anlaşma […]