Tataristanlı Özel Yetenekli Çocuklar Marmaris’te

Haber
Haberi paylaşın

Marmaris ve Tataristan’ın Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından, geleceğin bilim adamları olmalarına kesin gözüyle bakılan ve bu kapsamda özel olarak yetiştirilen 12 Kvantorium Teknopark Enstitüsü öğrencileri tatil için Marmaris’e geldi.

MUĞLA’nın Marmaris ilçesi ile Tataristan Cumhuriyeti’nin Nizhnekamsk şehirleri arasında yapılan kardeş şehir anlaşmasının ardından, karşılıklı anlaşma gereği, özel olarak yetiştirilen 12 Kvantorium Teknopark Enstitüsü Öğrencileri Marmaris’e geldi.

Marmaris’in CHP’li Belediye Başkanlığı ve Dalaman Havalimanı ile özel bir tur şirketinin uçağıyla Marmaris’in Turunç Mahallesindeki 5 yıldızlı bir otele 12’i öğrenci olmak üzere 15 kişilik grup getirildi. Tataristan Cumhuriyeti’nin endüstri ve sanayi şehri Nizhnekamsk’tan, geleceğin bilim adamları olmalarına kesin gözüyle bakılan ve bu kapsamda özel olarak yetiştirilen Kvantorium Teknopark Enstitüsü öğrencileri 6 gün boyunca başta kardeş şehir Marmaris olmak üzere bölgenin turistik bölgeleri, şehir turları ve okul ziyaretlerinde bulunacaklar.

KALICI İŞBİRLİĞİ YAPILACAK
Öğrencileri Marmaris’e getirmekten mutlu olduklarını belirten özel tur şirketinin Kontrat Müdürü Mustafa Özden, “Başta Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Rustam Minnihanovve, Nizhnekamsk Belediye Başkanı Aidar Metshin ile yapılan görüşmelerin önemli bir parçası olan zeki, özel yetenekli öğrencilerin karşılıklı iki kardeş şehir arasında ziyaretler yaparak bölge ve okullarımızı tanımaları kapsamında bu gençler Marmaris’imize geldi. Amacımız bu iki özel şehrin hem eğitim, hem turizm ve kültürel bağlarının gelişmesine katkı sunmaktır. Önümüzdeki yıllarda karşılıklı olarak bir dizi sosyal proje daha hayata geçirilecek. Marmaris ve Nijnekamsk şehirleri arasında kalıcı bir işbirliği için çalışmalar devam ediyor” dedi.

Bir cevap yazın