Bulgar gazeteciler Fethiye’ye hayran kaldı

Haber
Haberi paylaşın

Bulgaristan Varna şehrinden Dalaman’a başlatılan ilk uçak seferiyle Muğla’ya ilk kez gelen 8 Bulgar Gazeteci Fethiye Ölüdeniz ve Dalyan’a hayran kaldılar.

MUĞLA’nın Dalaman Havaalanı ile Bulgaristan’ın Varna şehrinden Eylül ve Ekim aylarında başlatılacak karşılıklı uçuşlar öncesinde, Bulgaristan’dan getirilen gazetecilere bölge tanıtıldı. 8 gazeteci ile birlikte bölgeye turist gönderecek tur şirketlerinin temsilcileri özellikle Ölüdeniz ile Dalyan’a hayran kaldıklarını açıkladı.

Bulgar gazetecilerin Dalaman bölgesine yaptığı tanıtım gezisi hakkında değerlendirmelerde bulunan YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, “Bulgaristan’ın en büyük tur operatörlerinden Emeralda ile birlikte organize ettiğimiz Bulgaristan’dan gelen gazeteci dostlarımızı ağırlıyoruz. Bu gazeteci dostlarımız, bölgemizin eşsiz doğal güzelliklerini gördüler, çok iyi izlenimler elde ettiler. Bu izlenim ve bilgileri dönünce bölgemizi tanıtmakta kullanacaklar. İçinde bulunduğumuz sene özellikle “Shoulder season (Yüksek sezonla, sezon dışı dönem arasında kalan dönem –Omuz dönem)” dediğimiz Eylül ve Ekim aylarında Bulgaristan’dan bölgemize uçuşlar başlayacak. Bulgaristan pazarında yaratılan önemli bir gelişme, bir başlangıç ve gelecek sene yoğun olarak uçuşların sezon başında başlayacağını belirtmek isterim” dedi.

HEDEF DAHA FAZLA BULGAR TURİST
Bulgar gazetecilerin getirilmesinde vesile olan Emeralda Tour adına konuşan Poseidon Tour Sahibi İlhan Öztürk “Bulgaristan’da Fethiye ve Dalaman bölgesi tam olarak tanınmıyor. Bölgemizin daha iyi tanınması ve daha fazla yolcu getirebilmek amacıyla elimizden gelen her türlü çabayı göstermekteyiz” diye görüşlerini belirtti.

Bulgaristan’ın önemli gazetecilerinden dergi ve gazete yöneticisi, TV program yapımcısı Magdalena Gigova ise çok sayıda seyahat yazıları kaleme aldığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Ülkenize birkaç defa gelmeme rağmen bu bölgeye ilk defa geliyorum ve her bölgenizi yeni bir şekilde keşfetmek benim için büyük bir zevktir. Havaalanı mimarisi bile çok güzel. Bölgenizi gezerken, Fethiye’de çok farklı bir şekilde mavinin yeşille birleşmesinin çok olağan üstü bir şekilde bir birine girdiğini gördüm. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki böyle doğal güzellikler ve dostane ortam, böyle bir içten ve sıcak bir atmosfer ilk defa görüyorum. Şuanda bizim hedefimiz ve amacımız bizim buradaki gördüklerimizi Bulgaristan halkına iletip çok daha fazla insanın buraya gelmesini ve bu doğal güzellikleri görmesini sağlamak. Çünkü bu yer bunu hak ediyor”

 

Bir cevap yazın