Bodrum Plajlarından derebeylik kalkıyor

Haber
Haberi paylaşın

Bodrum Belediyesinin yeni CHP’li Başkanı Ahmet Aras görevine hızlı başladı. Her türlü sorunların masaya yatırılmasını isteyen Aras kendisine yardımcı olarak STK’ları seçerek “Her konuda birlikte çalışacağız” dedi.

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi yeni belediye başkanı CHP’li Ahmet Aras görevine hızlı başladı. Aras’ın kendisine yardımcı olarak STK’ları seçtiği icraatlarında öne çıkmaya başladı. Başkan Aras dün(Pazartesi) Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Nasıl bir plaj istiyoruz?” toplantısında yaptığı konuşmada bunu açıkça belli ederek “Artık söz bizlere değil sizlere düşüyor” dedi. Toplantıda plajlardaki derebeyliğin en kısa zamanda kaldırılması kararlaştırıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başkanlığında Bodrum Ticaret Odası’ndaki toplantının açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz; “Geçmiş ve geleceği ilgilendiren konularda yetkisi olanlarla birlikte hareket edebileceğimizin sinyallerini bize desteğiyle gösteren belediye başkanımız Ahmet Aras’a teşekkür ediyorum” dedi.

Sözümüz söz; Bodrum’u halkla yöneteceğiz
“Seçim öncesinde de söylediğim gibi Bodrum’u siz halkımızla birlikte yöneteceğiz, sözümüz söz” diyerek sözlerine başlayan Aras, Bodrum yaşayanlarının plaj kullanım hakkı, işletmeler ile yaşadıkları sorunlar, iskeleler, şezlonglar, soyunma kabinleri, duş, tuvalet ve temizlik konularında sıkıntıları bildiğini belirterek “Artık söz sizlere düşüyor. Seçim öncesinde ne dediysek o. Sizler konuşacaksınız bizler yapacağız. Sizlerden önerilerinizi ve görüşlerinizi alarak yeni bir strateji belirleyeceğiz ve sorunlarımızı çözeceğiz. Turizmcilerimizi de göz önüne alarak karşılıklı empati kurarak ortak çözüm yolları bulmalıyız. Öncelikli olarak halkımız plaj ve denizlerimizden rahatça faydalanmasını sağlayacağız” dedi.

PLAJLARI ŞEMSİYE VE ŞEZLONG MEZARLIĞINDAN KURTARACAĞIZ
Belediye plajlarının halka layık, duşları, kabinleri, tuvaletleri olan temiz bir hale getireceklerini söyleyen Başkan Aras; “Şu anda plajların mevcut durumları tespit ediliyor. Yanlış ve eksikler Haziran ayına kadar giderilecek. Şezlong ve şemsiyede standart gelecek. Yani o mezarlık ortadan kaldırılacak. Kimse kafasına göre iş yapmasın artık. İşletmecilerimizden destek bekliyorum” diyerek şöyle devam etti:

SİTELERİN ZİNCİRLİ ŞEZLONGU DA KALKACAK
“ Bazı sitelerimiz var ki şezlonglarını zincirlerle kilitliyorlar bu da çok yanlış. Biz bunlarla da mücadele edeceğiz. Ayrıca belediye Milli Emlak’tan bütün Bodrum kıyılarının kullanım hakkını devralabiliyor. Ecri misil ödemelerde de fiyatların düşmesine neden olacak bu durumda kıyılar bizim kontrolümüze geçecek. Vatandaş ve işletmecimiz mağdur olmayacak. Plajlar herkese açık olacak”

ELEŞTİRİ BAŞARI GETİRİR
“Eleştirilmekten korkmuyoruz, her şeyi söyleyebilirsiniz. Yapıcı eleştir bize doğruyu bulmayı sağlar. Doğru yaptığımız işlerde de arkamızda durmanızı istiyorum. Bodrum’u yağmalamak isteyenlere, Bodrum’un rantını kendi şahsi menfaatleri için kullanmak isteyen art niyetli gruplara karşı bizlerin arkasında değil önünde durun. Önce siz sesinizi yükseltin ki biz gereğini yapalım.”

 

Bir cevap yazın