Bisiklet yarışında ölümlü kaza

Haber
Haberi paylaşın

Marmaris’te ikincisi düzenlenen Gran Fondo Uluslararası Amatör Bisiklet Yarışmasına yaşanan üç bisikletten düşme sonrasında İhsan Evren hayatını kaybederken, Murat Alsan’ın sol omuz köprücük kemiği kırıldı. İbrahim Tekin Işık’ın ise yüzü ve vücudunda çizikler oluştu.

MUĞLA’nın Marmaris İlçesinde düzenlenen “Gran Fondo” Uluslararası Amatör Bisiklet Yarışması’nda üç üzücü kaza meydana geldi. Yarışların 65 kilometrelik kısa etabında Bayır Mahallesinde bisikletten düşerek başından yaralanan İhsan Evren, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Yine aynı yarışta iki ayrı düşme olayında Murat Alsan’ın sol omuz köprücük kemiği kırılırken İbrahim Tekin Işık’ın ise yüzü ve vücudunda çizikler oluştu.

Yerli ve yabancı 500 amatör bisikletçinin katıldığı bu yıl ikincisi düzenlenen Salcano Gran Fondo Marmaris Amatör Bisiklet Yarışları’nda üç üzücü bisikletten düşme olayı yaşandı. İlki sabah saatlerinde 65 kilometrelik kısa etapta Marmaris’in kırsal mahallesi Bayır’da meydana geldi. İzmir’den ferdi olarak üçüncü kez yarışlara katılan 36 yaşındaki İhsan Evren, Bayır Mahallesinde bisikletten düşerek başından ağır bir şekilde yaralandı. Ambulansla Marmaris’teki özel bir hastaneye kaldırılan Evren yolda hayatını kaybetti. Hastanede savcılıkça yapılan ilk otopside ölüm nedeninin ne olduğu anlaşılamadı. Bunun üzerine Tekin Işık Muğla Adli Tıbba gönderildi. Burada yapılacak otopsi sonunda ölüm nedeni belirlenecek.

İKİ KİŞİ DAHA DÜŞTÜ
Öte yandan aynı etap yarışında 48 yaşındaki Murat Alsan’ın da bisikletten düşme sonucu sol omuz köprücük kemiği kırıldı. Yine düşme yoluyla hafif yaralanan 28 yaşındaki İbrahim Tekin Işık’ın ise yüzü ve vücudunda çizikler oluştu.

ÖDÜL TÖRENLERİ İPTAL EDİLDİ
Üzücü kaza, organize komitesi tarafından öğrenilir öğrenilmez, tüm katılımcılara duyurularak yarışlara son verilip törenler de iptal edildi. Yarışlara katılan sporcular arasında büyük üzüntü yaşanıyor.

Öte yandan bazı sporcular, organizasyona katılacaklardan kapsamlı bir rapor istenmediğini ileri sürerek durumdan yakındı. Özetle şu ifadelere yer verildi:

“İhsan arkadaşımız, büyük ihtimalle bizler gibi gittiği bir aile hekiminden tetkikler dahi yapılmadan kolayca sağlık raporu almış olabilir. Oysa kapsamlı bir tetkik yapılsaydı belki yarışmaya katılamayacak ve hayatta olacaktı”

Bir cevap yazın