Ağaç kesenler tutuklandı, 29 ağaç yerine 100 tane dikildi

Haberi paylaşın

Muğla’nın Akbük Sahili’nde, daha fazla şezlong koyabilmek için 30’a yakın ağacın kesilmesinin ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü plaja 100 tane Sığla ile Menengiç ağacı dikti. Ağacı kestikleri belirlenen 3 kişi tutuklandı.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı Sarnıç Mahallesi’nde bulunan Akbük Sahilinde 30’a yakın Menengiç ve Sığla ağaçlarının şezlonglara yer açmak için kesilmesinin ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri kesim alanına 100 tane Sığla ile Menengiç ağacı dikti. Soruşturma sonrasında ağaçları kestikleri belirlenen 3 kişi mahkemedeki sorgularının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz Pazar günü Menteşe ilçesi Akbük koyunda 29 Menengeç ve Sığla ağacının kesilmiş, jandarma olay yerinde inceleme başlatmıştı. Menteşe Belediye Başkanı  CHP’li Bahattin Gümüş, MUÇEP üyeleri ve çevreciler yasal işlemler başlatılarak faillerin bulunmasını istemişti. Jandarmanın sürdürdüğü titiz çalışma sonucunda bölgede kamp alanı işletmecisi S.T. ile yanında çalışan M.T, jandarma ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Önce ağaç dikildi
Muğla Valiliği bölgede yaptığı inceleme sonunda Menteşe Belediye Başkanlığı ve çevrecilerin de isteklerini göz önünde bulundurarak kesilen alanın yeniden ağaçlandırılmasına karar verdi. Bugün Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri plaj boyunca toplamda 100 tane Menengiç ve Sığla fidanlarını dikti.

3 kişi tutuklandı
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile jandarma tarafından tahkikat başlatılmıştı.  Jandarmanın kurduğu özel ekipler görgü tanıkları ve bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. İnceleme sonunda şüpheliler kısa sürede tespit edildi. Serdal Türkoğlu isimli şahsa ait işletmede ve aracında yapılan aramada 2 adet kesim motoru, 1 adet üzerinde talaş parçaları bulunan yelek, 1 adet balta ve 1 adet orak bulunarak el konuldu. Şüpheli S. T. alınan ifadesi doğrultusunda eşi N. T. ve çalışanı M.T. ifadeleri alındı.

Savcılıktan mahkemeye sevk edilen üç şüpheli ‘Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiler

 

One thought on “Ağaç kesenler tutuklandı, 29 ağaç yerine 100 tane dikildi

  1. Bu karaktersiz adamın orada işte bu mocamp adında işletmesi var.1 gün orada kalmıştık ama kaldığımıza kalmadigimiza pişman olduk.ayrica gece vakti o ormanlık alanda doğum gününü kutlayacagim diye gökyüzü fenerlerinden yaktı gönderdi.yasadiklarimizi burda anlatmaya kalksam destan yazarım.insanliktan nasibini almamış bir kişilik.bulsun belasini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kırcaali ve Haskova

Haberi paylaşınTweetMuğla’nın Akbük Sahili’nde, daha fazla şezlong koyabilmek için 30’a yakın ağacın kesilmesinin ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü plaja 100 tane Sığla ile Menengiç ağacı dikti. Ağacı kestikleri belirlenen 3 kişi tutuklandı. Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı Sarnıç Mahallesi’nde bulunan Akbük Sahilinde 30’a yakın Menengiç ve Sığla ağaçlarının şezlonglara yer açmak […]