İlk icraat kapıdaki dedektör kalktı

Haber
Haberi paylaşın

Marmaris’in yeni CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Oktay ilk icraatı belediye girişindeki metal dedektör kapıyı kaldırmak oldu.

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde, Millet İttifakı’nın adayı olarak girdiği seçimde belediye başkanı seçilen CHP’li Mehmet Oktay, İlçe Seçim Kurulu’ndan dün mazbatasını alarak göreve başladı. Bugün(Cuma) de ilk icraat olarak belediye girişindeki metal dedektör kapıyı kaldırmak oldu. Oktay “Bizim vatandaşımıza güvenimiz sonsuz, kapımız herkese açık” dedi.

31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimlerinde, 212 sandıkta 68 bin 515 seçmenden 56 bin 151’inin oy kullandığı seçimlerde oyların yüzde 44.68’i olan 24 bin 464’ünü alarak belediye başkanı seçilen Mehmet Oktay dün(Perşembe) günü mazbatasını alarak göreve başladı. Belediye çalışanlarıyla bir araya gelen Oktay herkesin rahat olmasını istedi.

Oktay’ın belediye binasındaki ilk talimatı, hizmet binasının girişinde yer alan metal kapı dedektörünün sökülmesi yönünde oldu. Bugün(Cuma) sabah belediyeye gelen görevliler, vatandaşların güvenlik gerekçesiyle içinden geçirildiği metal kapı dedektörünü bulunduğu yerden sökerek, Makine Araç Parkı’na götürdü.

Mehmet Oktay “Bizim vatandaşlarımıza kapımız her zaman açık ve güvenimiz son derece sağlam. Bundan böyle belediye girişinde, vatandaşlarım aranmayacak” dedi.

GENCİZ, DİNAMİĞİZ VE GÜÇLÜYÜZ
Oktay, “Biz iyi olanının daha iyisini yapmak için göreve talip olduk. Hataları iyileştirmeye ve düzeltmeye geldik. Önümüzdeki 5 yıl içinde Marmaris Belediyesi’nde hiç kimsenin ayrıştırma, ötekileştirme ve kutuplaştırma lüksü olmayacaktır. Bu konuda herkesin huzurunda söz veriyorum. Genciz, dinamiğiz ve güçlüyüz. Gücümüzün esas kaynağı, biraz önce binamızın önünde karşılayan sizlersiniz. Hiç kimse ve hiçbir kurumla kavgaya girmeden görevimizi yapacağız. Olası görüş ayrılıklarımızı da Marmaris’imize zarar vermeden ve genele yaymadan çözeceğiz. Hiç kimsenin bizim eşit ve adaletli yönetim tavrımızdan şüphesi olmasın. Sıkıntısı olan gelsin, kapım herkese açıktır” diye konuştu.

Bir cevap yazın