Marmaris’te ittifak işe yaradı

Haber
Haberi paylaşın

CHP’den ayrılanlara çağrıda bulunmanın doğru olmayacağını söyleyen CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen “Partiye darbe vurmak amacıyla giderek AK Parti’yi ikinci parti yaptılar” dedi.

MUĞLA’nın Marmaris İlçesinde 31 Mart yerel seçimlerini oyların % 44,68’ini kazanarak belediye başkanlığını kazanan CHP’de İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen açıklama yaptı. İlçe binasında gerçekleşen toplantıda seçim sonuçları değerlendirilerek basın mensuplarının soruları yanıtlandı. Başkan Çimen “Diğer ilçeler için bir şey söyleyemem ama Millet İttifakı Marmaris’te büyük iş yaptı” dedi. CHP’den ayrılanların geri dönmesiyle ilgili soruyu ise böyle bir hareketin doğru olmayacağını söyledi.

Aday gösterilmeyince başka bir partiye geçerek başkanlığa yeniden aday olan Ali Acar’ın CHP’ye büyük zarar verdiğini belirten Fatma Gebeş Çimen “Örgütlü yapıya verilen zararı tamir edip, kısa zamanda partimizi seçime hazırladık. Seçim sonucu CHP’sinin örgütlü gücünü önemsemeyip kendisini partinin üstünde görenlere de bir ders niteliğindedir.

Marmaris için huzurlu ve aydınlık bir dönem başlamıştır. Kesin olmayan sonuçlara göre 212 sandığın bulunduğu Marmaris’te seçmen sayısı: 68 bin 515, kullanılan oy: 56 bin 151, geçerli oy: 54 bin 751, geçersiz oy:1200 Katılım oranı: % 81.95” dedi.

İstifa edenler AK Parti’ye çalıştı
Açıklama sonrasında soruları değerlendiren Fatma Gebeş Çimen “Seçimlerden önce ayrılan başkan bazı üyelerimizi de istifaya zorladı. Açıkça söylemem gerekirse istifa edenlerden çok daha fazla partiye üye olanlar oldu. Gidenlere dönmesi için çağrı yapmayı doğru bulmuyorum. Yaptıkları partiye vurulan bir darbedir. AK Partinin kazanması için yapılan bir çalışmadır. Bu bir disiplin suçudur. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP % 44,68, AK Parti % 34,78, DSP %19, 73 oy aldı. DSP’ye giden oylar kendilerine de yaramadığı gibi AK Parti’yi ikinci parti durumuna getirdi. Genel merkezimizden gelecek talimata göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın