Milyonuncu turiste büyük ikramiye

Haber
Haberi paylaşın

Önceki yıllarda 950 bin turisti ağırlayan Dalyan gelinlik kız gibi süslenerek yeni turizm sezonunu açtı. Kanalda 200 tekneyle turistlere hizmet veren Dalyan Tekneciler Birliği 1 milyonuncu turisti eşiyle birlikte istediği zaman Dalyan’da her şey dahil 1 hafta ağırlayacağını açıkladı.

MUĞLA’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi bu sene bir milyonuncu turistini ağırlamaya hazırlanıyor. Baştan aşağı yenilenen tekneleri, otel ve işyerleriyle sezona hazır olan Dalyan’da 200 tekneyle turistlere hizmet veren Dalyan Tekneciler Birliği, 1 milyonuncu turisti eşiyle birlikte istediği zaman Dalyan’da her şey dahil 1 hafta ağırlayacağını açıkladı.

Koruma altındaki sazlıklarla kaplı kıvrım kıvrım kanalları, Caretta Carettaları, Kaunos Harabe ve Çamur Banyolarının yanı sıra dünyaca meşhur İztuzu Sahiliyle Dalyan yeni turizm sezonunu açtı. İlk tekne turuna çıkan Dalyan Tekneciler Birliği adına konuşan turizmci Özay Akdoğan “Dalyan’da özellikle biz tekneciler doğa için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Dalyan’a biz sahip çıkmazsak, Dalyan’da bize sahip çıkmaz. Yıllardır ekmeğimizi buradan yiyoruz. Şimdiye kadar ziyaret eden turistlerimizi buradan memnun göndermeyi başardık. Bir gelen sonraki senelerde yine geldi” dedi.

 

Her taraf gıcır gıcır
200’ü taşımacılıkta kullanılan ticari tekneler olmak üzere özel, ticari ve balıkçı 491 teknenin yanı sıra otel ve esnafların da çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirten Akdoğan “Dalyan’da her yer gıcır gıcır oldu. Önceki yıllarda konaklamalı ve günü birlik olmak üzere 850 – 950 bin arasında ziyaretçilerimiz oldu. Bu sene birlik olarak bir karar aldık ve 1 milyonuncu yerli ya da yabancı fark etmez burada istediği zaman eşiyle birlikte otel, yat, tekne, çevre turları, yeme içme ve tüm aktiviteler olmak üzere bir lira harcatmadan ağırlayacağız” derken şöyle devam etti:

 

Turist Dalyan’ı bilerek Türkiye’ye geliyor
“Çeşitli fuarlara katılım sayısı önceki yıllara oranla daha fazla oldu. Özellikle İngiliz, Hollanda, Rus ve Alman turistten ayrı olarak yeni pazarlardan da turist geleceğini gözlemliyoruz. Önceki yıllar Arap turist de çok gelmişti. Dalyan konum olarak günübirlik turist açısından çok ayrı bir yerde tutuluyor. Türkiye’ye Akdeniz ve Güney Ege’ye tatile gelenler önceden yaptıkları araştırmada Dalyan’ı bilerek geliyorlar. Koruma altındaki sazlıklarla kaplı kıvrım kıvrım kanalları, Caretta Carettaları, Kaunos Harabe ve Çamur Banyolarının yanı sıra dünyaca meşhur İztuzu Sahiliyle Dalyan’ı görmeden kimse ülkesine geri dönmüyor. Bu da bizi bu sene daha da iştahlandırıyor ve 1 milyon turisti yakalayacağız diye düşünüyorum”

Bir cevap yazın