Renkli geçen bir Kermes

Haber
Haberi paylaşın

Yediden yetmişe çok sayıda kermesi gezenler özellikle hayır kurumları için tezgah açan bölümleri tercih ederek 10 lira ile 150 lira arasında satılan hediyelik eşyalara ilgi gösterdi.

MUĞLA’nın Marmaris İlçesindeki Sabancı Lisesi Okul Aile Birliği’nin her sene yaptığı geleneksel kermese katılanlar şimdiye kadar olanın üzerinde görüntülere imza attı. Yerli ve yabancıların açtığı tezgahlar genelde çeşitli STK’lar aracılığıyla hayır kurumları, sokak hayvan ve çeşitli dernek yararına gerçekleşti.

Sabancı Lisesinin bahçesinde gerçekleştirilen aralarında sivil toplum kuruluşu ve derneklerin bulunduğu 100’e yakın stant açıldı. Özellikle evlerde yapılan el emeği göz nuru dantel, örgü, giyim ve hediyelik eşyaları satışa sunuldu. Hediyelik eşya stantlarının ağırlıklı olduğu kermesteki ürünler 10 lira ile 150 lira arasında alıcı buldu. Şimdiye kadar yapılan kermeslerden ayrı olarak havanın çok güzel olması, ilçede düzenlenen başka etkinlikler nedeniyle katılımın fazla olması da kermeste tezgah açanları sevindirdi. Kermese katılan yaşlısı genci özellikle STK’ların hayır için açtığı tezgahlar tercih edildi.

Bir cevap yazın