Marmaris 1923 Spor U-15 Türkiye Şampiyonası’nda

Haber
Haberi paylaşın

Üst üste U-11, U-13 ve U-14 Liglerinde grup ve Muğla şampiyonlukları elde ederek ikişer kez Türkiye 2’nci ve 3’ncülüğünü kazanan Marmaris 1923 Spor Kulübü şimdi de U-15 Ligi C Grubu’nu lider tamamlayarak yine Türkiye Şampiyonasında Muğla’yı temsil edecek.

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi Marmaris 1923 Spor U-15 Futbol Takımı, U-15 Türkiye Şampiyonası’nda, Muğla U-15 Ligi C Grubunu lider olarak tamamladı. Marmaris ekibi, Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı temsil edecek.

Kadrosunda ağırlıklı olarak genç oyunculara yer veren Marmaris 1923 Spor, futbolcuların mücadeleci ruh ve hırsı ile başarıdan başarıya koşuyor. Marmaris 1923 Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda futbol takımının Antrenörü Görkem Murat Dinç, “Bu başarıları elde etmemizde bize yardımcı olan, her gün olduğu gibi bugün de tribünde ki yerini alan, çocuklarımıza ve takımımıza sonuna kadar güvenen ve maddi manevi desteğini eksik etmeyen saygıdeğer velilerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Biz gerçekten çok büyük bir aileyiz” dedi.

2005 ve 2006 doğumlu çocuklarla yola çıkarak büyük başarılara imza attıklarını dile getiren Dinç “Bu çocuklarımız Marmaris’in geleceği. Marmaris için ter döküyorlar. 25 Nisan 2014 yılında Marmaris’e geldiğimde, daha 7-8 yaşında futbola başlamış bu evlatlarımız ile tanıştım. Bu minik yürekli çocuklarımız ile kısa süre içerisinde çok büyük başarılar elde ettik. U-11, U-13 ve U-14 Liglerinde grup ve Muğla şampiyonlukları elde ederek 2 Türkiye üçüncüsü ve 2 de Türkiye ikincisi olduk. Yani 4 senede U-15’e çıkıp burada da yine Türkiye Şampiyonasında Muğla’yı temsil etme hakkı elde ettik. Bunlar çok güzel ama..” diyerek kendi sosyal medya hesabında şunları paylaştı:

Kimse destek vermiyor
“Bir amatör takımın neler yapabileceğini tüm Türkiye gördü ama maalesef Marmaris ve Muğla göremedi. Aynı başarıları başka bir Marmaris takımı almış olsaydı acaba onlar için ne yaparlardı? Peki bu başarılardan Marmaris’te ki devlet büyüklerimizden kaç kişinin haberi var? Sayın devlet büyüklerimiz, başkanlarımız, otel ve mekan sahibi zengin iş adamlarımız. Buradan size sesleniyorum. 4 yıl gibi kısa bir zaman içerisinde bu kadar büyük başarılar elde eden bir takıma neden sahip çıkmadınız? Neden hala sahip çıkmıyorsunuz? Birileri bize yardım etmenize, destek vermenize engel mi oluyor? Ya da desteklediğiniz takımlar bu başarıları alamadığı için acısı bizden mi çıkıyor? Velilerimizin verdiği aidatlar ile araç tuttuk maçlara gittik, çocuklarımıza maç sonrası yemek verdik, forma ve eşofman yaptırdık, futbol topu ve antrenman malzemesi aldık”

Çalışacak saha bulamadık, tesislerimiz yok
“Çünkü ihaleye giremedik. Kısacası ihaleye girmemiz engellendi. En ufak bir galibiyeti, küçücük bir başarıyı göklere çıkartıp, gazete televizyon ve sosyal medyada reklam yapmayı biliyorsunuz. Demek ki istediğiniz zaman bunları çok güzel yapabiliyorsunuz. Eğer çocukları bu kadar çok seviyorsanız, bakın burada da çocuklar var. Hem de her kulvarda, en iyi dereceleri almış Marmaris’in çocukları var. Yağmur çamur, kar kış demeden çalışan, emek veren, alın teri döken çocuklar var. Bırakın maddi manevi yardım etmeyi, bir tanesinin başını okşayıp tebrik ettiniz mi? Bir maçına, antrenmanına gelip moral verdiniz mi? Bu çocuklar Marmaris’in çocukları. Bu sporcular ülkemizin geleceği. Saygılarımla”

Bir cevap yazın