Marmaris’te 36 TEMA sınıfı doğayı öğreniyor

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi TEMA Vakfı temsilciliği TEMA Eğitim Programı kapsamında Marmaris’te bulunan 36 TEMA sınıfından birisi olan Bozburun Mahallesi, Bozburun İlköğretim Okulu’nda ortaokul TEMA sınıflarına erozyon sunumu yaparken minik ve yavru TEMA’larla da tohum-fidan-ağaç-orman oyunu oynandı.

Tema Vakfı Marmaris Şubesi tarafından çocuklara çevre bilinci kazandırmak, erozyona dikkat çekmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Marmaris ve köylerinde başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Okul yönetimleri teknoloji sınıflarını TEMA yönetimine açtı. Erozyon ve çevre eğitiminin yanı sıra öğrencilere atık pillerin toplanması ve geri dönüşüm için doğru adrese teslim edilmesi hakkında da eğitim verdi. İlk aşamada Bayır, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde sürdürülün çalışmalar Marmaris’in tüm mahallelerine yayıldı. Son olarak Bozburun Mahallesi’ndeki Bozburun İlköğretim Okulu’ndaki çalışmalarda büyük ilgi gördü. Şu anda Marmaris’te 36 TEMA sınıfı bulunuyor.

Bozburun İlköğretim Okulu öğretmenlerine materyaller,  eğitim kitapları verildi. Ortaokul TEMA sınıflarına erozyon konulu sunum yapıldı. Minik ve yavru TEMA’larla da tohum-fidan-ağaç-orman oyunu oynandı.

TEMA Gönüllüsü sınıflar
Bir sınıfın tüm öğrencileri TEMA gönüllüsü olduğunda, o sınıfın kapısına, üzerinde “Bu Sınıfın Öğrencileri TEMA Gönüllüsüdür” yazılı bir yeşil yaprak asan TEMA Vakfı çalışmalarına Marmaris genelindeki 36 TEMA sınıfının ziyaretlerine devam ediliyor. TEMA ailemiz büyüyor.

 

Bir cevap yazın