Bir aylık yeni yıl festivali

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris İlçesinin CHP’li Belediyesi Aralık ayını da turizme kazandırmak amacıyla “Yeni Yıl Festivali/ New Year Fest” düzenliyor. Şimdiye kadar ülke çapında daha önce hiç yapılmamış projenin hazırlık çalışmalarının 2 yıl sürdüğünü belirten Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Kirt, “19 Mayıs Gençlik Meydanı bir ay boyunca birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak” dedi.

1-31 Aralık tarihlerinde düzenlenecek festivali için yılın son ayında turizm hareketliliğini sağlama ve açık havada alternatif turizm alanları yaratma düşüncesiyle yola çıktıklarını söyleyerek “Bir ay boyunca 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda kurulacak olan stantlarda yerel lezzetler ve hediyelik eşyalar, çocuklara yönelik lunapark ve bu yıl ilk kez yapay buz pisti de meydandaki yerini alacak. Ayrıca kurulacak sahnede ve şehrin alternatif noktalarında canlı müzik performansları, sokak sanatçıları, canlı heykeller, çeşitli gösteriler ve daha pek çok etkinlik katılımcılara eğlenceli bir ay yaşatacak ” dedi.

Sedat Kirt ayrıca şehrin de yeni yıl temasına uygun olarak ışıklandırılacağını söyledi. İşletmelerden de işyerlerini bu yönde hazırlamalarını, süsleme, yeni yıla özel menüler gibi hazırlıklarla festivale dahil olmalarını istedi.

Festival kış turizmine bu büyük katkı yapacak
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da yeni yıl festivalinin turizm için önemine değindi. Bülbüloğlu, “Bu festival sadece Marmaris’e değil Türkiye’ye de katkısı olacak. Bütün ilçe yaşayanlarının bu işe inanması lazım. Belediye önümüzü açıyor, biz de turizmci olarak sahip çıkacağız. Kış turizmine bu festival büyük katkı yapacak” değerlendirmesinde bulundu.

Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ilçe esnafının yeni yıl festivaline destek olacağını, kış turizminin de yeni yıl festivali ile daha gelişeceğine inandığını ifade etti.

Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur da, konuşmasında kış uçuşları hakkında bilgi verdi. 20 Aralık’tan sonra İngiltere’den haftada 6 uçuş gerçekleştirileceğini belirten Songur, haftada bir gün de İsrail uçuşlarının yapılacağını kaydetti. Bu uçuşların devamının sağlanması için de bu gibi aktivitelerin çok önemli olduğu vurgulayan Songur, bu anlamda uzun vadede ses getirecek bu proje için Marmaris Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bir cevap yazın