Urla’ya yeni butik otel

Haber
Haberi paylaşın
Fulya Omaç / Çeşme

Almanya’nın ilk Türk kabaretisti, ünlü mizah ve hiciv ustası Şinasi Dikmen, Urla’ya tarih kokan doğal ve ekolojik bir butik otel kazandırdı.

 

30 yıl Almanya’da tiyatro yaptıktan sonra, yurt dışında kazandıkları birikimlerini eşi Ayşe Dikmen ile birlikte Urla’da turizme yatıran Almanya’nın ilk Türk kabaretisti, mizah ve hiciv ustası Şinasi Dikmen, eski bir Urla taş evini restore ettirerek doğal ve ekolojik bir butik otele dönüştürdü. Dikmen Çifti’nin Narımor Urla Butik Oteli Cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Urla Kaymakamı Önder Can’ın da katıldığı açılış kokteyli ve kurdele kesim töreniyle hizmete girdi. ‘Burası sizin daha önce hiç uğramadığınız kendi eviniz’ sloganıyla kapılarını açan Narımor Urla Butik Otel’in açılış kurdelesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından, aralarında Kaymakam Can’ın da olduğu protokol ve davetlilerin katılımıyla kesildi. Kurdele kesiminin ardından Şinasi Dikmen misafirlerine oteli gezdirdi. Otelin konseptini, doğal ve coğrafi işaretlere uygun olarak yerinden temin ettikleri menü içerikleri ve Narımor’un mimari özelliklerini anlattı.

 

Urla kalkınmasına katkı

Kurdele kesim töreninde bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu “Öncelikle yurtdışında birikim yapıp, gelip Urla’mızda bu yatırımı yapan değerli arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Kocaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Otelin, Urla’mızın kalkınmasında, turizmimizin kalkınmasında, yıllardır uğraştığımız yarımadanın kalkınması projemize çok önemli bir katkı sunacağına inanıyorum. Otelin kazançlı bir işletme olmasını, ailenin işlerinin iyi gitmesini, yatırımlarının artarak devam etmesini diliyorum. Hem belediyemiz, hem Urla sakinleri adına tekrar teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Tarihte yolculuk

Otelin sahiplerinden Şinasi Dikmen ise kurdele kesim töreni sonrası, otel ve kendisi hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak; “Ortalama 25 ile 45 metrekare olan her biri farklı konsepte dizayn edilmiş toplam 9 odadan oluşan butik otelimiz konum olarak Urla’nın merkezinde yer alıyor. Malgaca Pazarı, Arasta Çarşısı ve Sanat Sokağı’na 3 dakikalık yürüme mesafesinde. Otelimizin hiçbir alanında kimyasal içerikli malzemeler kullanılmadığı gibi, misafirlerimize sunulan tüm yiyecek ve içecekler doğal olup, Urla’daki üreticilerden temin ediliyor. Çevreci perspektif ile hareket eden, her konuda doğal olandan, doğallıktan yana olan bir hizmet anlayışı ile yönettiğimiz otelimize 1800’lü yıllardan 1940’lara kadar tarihlenen antika mobilyalar, objeler ve aksesuarlar en uyumlu şekilde yerleştirilerek misafirlerimizi tarihi yolculuğa çıkarmayı hedefledik” dedi.

Bir cevap yazın