Marmaris’te bisiklet heyecanı

Haber
Haberi paylaşın

54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 137.2 kilometrelik Fethiye – Marmaris etabını Bora Hansgrohe Takımı’ndan Sam Bennett 3 saat 16 dakika 27 saniye ile TUR 2018’in üçüncü etabında kazandı. Türk Milli Takımı’ndan Ahmet Örken ise büyük bir başarıya imza atarak etabı tekerlek farkı ile beşinci bitirdi. Saat 13.15’te Fethiye’den verilen startla birlikte 137 sporcu etabı kazanmak için pedal çevirdi.
Tırmanış priminin kazananı Manzana Postobon Takımı’ndan Reyes Ortega Aldemar oldu. İkinciliği kırmızı mayo sahibi Euskadi Basque-Murias Takımı’ndan Txoperena Matxikote Benat, üçüncülüğü Sport Vlaanderan Takımı’ndan Van Rooy Kenneth, dördüncülüğü de Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı elde etti. Böylece kırmızı mayoyu yarınki Marmaris – Selçuk etabında Benat’ın giymesi kesinleşti.
Türkiye Güzellikleri Mayosu’nu kazanma adına büyük bir uğraş veren Onur Balkan ise Beyaz Mayo’yu bugünkü Marmaris – Selçuk etabında da taşımaya hak kazandı. Etabın 101.8’üncü kilometresinde gerçekleşen Türkiye Güzellikleri Prim kapısından Türk Milli Takımı’ndan Muhammed Atalay birinci geçerken, Feritcan Şamlı ikinciliği, Sport Vlaanderan Takımı’ndan Van Rooy Kenneth de üçüncülüğü aldı. Böylece puan üstünlüğü ile yerini koruyan Onur Balkan yarınki etapta da beyaz mayoyu taşımaya hak kazandı.
Sprint primi
Sprint prim kapısını geçerken ise şu sonuçlar elde edildi:
1 – Sport Vlaanderan Takımı / Van Rooy Kenneth
2 – Manzana Postobon Takımı / Reyes Ortega Aldemar
3 – Euskadi Basque – Murias Takımı / Txoperena Matxikote Benat.

Bir cevap yazın