Ermaş Coante’den büyük hamle

Haber
Haberi paylaşın

Muğla’da faaliyet göstermeye başlamasının üzerinden henüz 8 geçmesine rağmen mermer pazarına hızlı giren Ermaş Coante’ye ziyaret gerçekleştiren MUTSO yönetimi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Muğla’da 2018 yılında faaliyet göstermeye başlayan, Ermaş Mermer’in kuvars esaslı kompoze plaka fabrikası Ermaş Coante’yi ziyaret eden Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) yönetimi, çalışmalarında başarılar diledi ve işleyiş hakkında bilgi aldı.

MUTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Dişcigil, Mustafa Karataş, Selma Ünal ve Ömer Öcal, Ermaş Coante’yi ziyaret ederek şirket Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Ercan ve Genel Müdür Kenan Erdem’den bilgi aldı.

Genel Müdür Kenan Erdem, “Bu yıl yavaş yavaş başlamak adına daha çok yurt içine yoğunlaşmayı hedeflemiştik. Takdir edersiniz ki ihracat, bugün çıktık yarın başladık olmuyor. Ancak son gelişmeler, ihracat adımlarımızı hızlı atmamızı sağladı. Doğru ürünler yaptığımız için ihracatta da doğru başlangıçlar yapabilecek pozisyonu bulduk. Güzel olan tarafı ihracatta büyük alıcıların bize gösterdikleri ilgiydi. Özellikle endüstriyel ürünlerde firmaların beklediği, fiyatta rekabetten ziyade arzdaki sürekliliği sağlamanız. Biz bu konuda iddialı olduğumuzu gösterdik. Biz gerçekten endüstriyel bir ürün yapıyoruz. Her ne kadar doğal taşın ikamesi gibi gözükse de Muğla ve bölgesi için değer katacak bir ürün yapıyoruz. Önemli olan fiyatta rekabetten ziyade tasarımda rekabet” ifadelerine yer verdi.

Hedef, 2019’da Yüzde 80 İhracat
Kendi fiyatlandırmasını oluşturacak ürünler ürettiklerinin altını çizen Erdem, ihracat hedefleriyle ilgili şunları kaydetti: “Yaklaşık 8 aydır üretimdeyiz. Yaklaşık 300 bin m 2 ’lik bir rakamı yakaladık. Bunun yüzde 90’ını sattık zaten. Bu da benzerleri açısından çok iyi bir başlangıç. 2018 bizim için yurt içine yoğunlaştığımız ve yeni ürünler geliştirdiğimiz bir zamandı. İhracata yaklaşık bir aydır başladık. Başlangıçta ihracat hedefimiz 2018 yılı için sıfır iken, üretimimizin yaklaşık yüzde 30’unu ihracata vereceğiz gibi görünüyor. 2019 yılı hedefimiz ise, ürettiğimizin yüzde 80’ini ihracata vermek. Kuvars bizim doğal kaynağımız. Biz kuvarsı dışarıyı satmaktansa, onu işleyerek daha değerli hale getiriyoruz.”

Bir cevap yazın