Gençler kalplerini sokak dostlarına açtı

Haber
Haberi paylaşın

Köyceğiz Belediye Başkanlığı tarafından 2014 yılında 18 dönüm arazi üzerinde faaliyete geçirilen Sokak Hayvanları Doğal Rehabilitasyon Merkezi’ne gönüllü ve halk desteği bütün hızıyla sürüyor. Son olarak Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri harçlıklarından artırdıkları paralarla aldıkları mamaları barınağa getirdi.

Köyceğiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde yıllardır özverili ve gönüllü olarak çalışan hayvan severlerin bir araya gelmesi ile kurulan Köyceğiz Hayvan Dostları Derneği (HAYDOG) Başkanı Mukaddes Erhan Paulsen öğrencilerin bu davranışının çok önemli olduğunu belirterek “Öğretmenlerine böyle duyarlı çocuklar yetiştirdikleri ve onlara sosyal sorumluluk projelerinin önemini anlattıkları için çok teşekkür ederiz. Çocuklar sadece aldıkları mamaları getirmekle kalmayıp barınaktaki sevgi ve ilgiye muhtaç dostlarımıza da bunu göstererek çok ama çok önemli bir iş daha yapmış oldular” dedi. Paulsen şöyle devam etti:

Sevgi bir günle sınırlı olmamalı
“Tabii ki Dünya Hayvanlar Günü’nde böyle bir davranış hepimizi duygulandırdı. Bu tür günler sembolik olsa da hatırlanmayı sağlıyor. Genç dostlarımız bu günü çok öncesinden bildiklerinden harçlıklarını günlerce biriktirerek karınca kararınca güçlerinin yettiğince mama almayı tasarlamışlar. Çok teşekkür ediyoruz. Bu mamaları bir iki kişi ile de getirebilirlerdi. Grup olarak barınağa gelip, sevgilerini hayvanlara göstermeleri çok önemli. Öyle sanıyorum ki artık bu gençlerimizden bazıları değişik zamanlarda gelerek sevgilerini hayvanlarla paylaşacak”

 

 

Bir cevap yazın