Marmaris’te bisiklet sezonu başlıyor

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris İlçe Belediyesi, bölge yaşayanlarını sağlıklı yaşama yönlendirmek, trafik yoğunluğunu azaltmanın yanı sıra egzoz gazı kirliliğinin de önüne geçmek amacıyla bisiklet kullanımına teşvik etmek için ilçenin birçok noktasına “Marmaris’te bisiklet mevsimi” yazılı görseller astırdı. Özellikle yaz sezonunun geride kalmasıyla birlikte tenhalaşan Marmaris’te bisikletin ön plana çıkması bekleniyor.

Gün geçtikçe büyüyen bir sorun haline gelen trafik yoğunluğunu azaltmak için çözümün bir parçası olacak ilçe yaşayanlarının bisiklet kullanmaya teşvik etmek için hazırlatılan görsellerde, içinde bulunduğumuz sonbaharın bisiklet kullanmaya çok elverişli olduğunun vurgulanması için özenle seçilmiş fotoğraflarla birlikte “Marmaris’te Bisiklet Mevsimi” sloganı kullanıldı.

Marmaris bisiklet şehri olmaya yakın
Marmaris Belediye Başkanı M. Ali Acar “Ana caddeye bağlanan ara yollarda dahil olmak üzere şu anda ilçemizde kesintisiz sürüşün sağlandığı 11 kilometrelik bisiklet yolumuz var. Ayrıca şehir dışında ormanlık alanlardaki bisiklet yollarımız Avrupa’da bile yok. Çam ormanlarının arasında bisiklete binmenin zevki çok ayrı güzel. Egzoz kokusu ve kirli havanın olmadığı bölgemizde huzuru ve sakinliği arayanlar artık bisikleti tercih etmeye başladı. Belediyemizde bile işe gidiş gelişlerde bisiklet kullanan arkadaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor” dedi.

 

Bir cevap yazın