Tuna Masters Teos şampiyonu Bluefin ekibi oldu

Haber
Haberi paylaşın
Fulya Omaç / Çeşme

Açık deniz sportif balık avının Türkiye’deki duayenlerinden Murat İyriboz ile Elvio Pennetti tarafından organize edilen ‘Turkcell Platinum Tuna Masters Teos’ açık deniz sportif balık avı turnuvası Pazar günü düzenlenen son yarışlar ve ödül töreninin ardından sona erdi.

 

Seferihisar Belediyesi’nin desteğiyle, Teos Marina’nın ev sahipliğinde bu yıl üçüncü kez düzenlenen turnuva sonunda gülen ekip 190 kilo mavi kanat orkinos yakalayan Turgut Konukoğlu, Hasan Yazıcı, Muhammed Şişman ve Hilmi Akın’dan oluşan Bluefin ekibi oldu.

 

20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen turnuvanın iki günlük yarış takviminin ilk gün yarışlarında dört ekip, ikinci gün yarışlarında da yedi ekip açıldıkları derin sulardan toplam 11 balıkla karaya geri döndü. Yarışmada ayrıca yakala-bırak-yaşat’ da yapıldı. Yarışmanın son günü yakalanan balıklardan 3 tanesi tartıda 100’er kilonun üzerinde geldi. Bir gün önceye göre daha bereketli geçen ikinci gün yarışları sonunda önce yakalanan balıklar tartıya geldi, ardından hakem heyetinin kararını açıklamalarından sonra da ödül törenine geçildi.

 

Bluefin ekibi yakaladıkları 190 kiloluk mavikanat orkinos ile ‘En Büyük Balık’ kategorisinde şampiyon, Albatros teknesi ekibi ise yakaladıkları 143 kilo gelen mavi kanat orkinos ile ‘En Fazla Balık’ kategorisinde birinci olurken, 106 kg mavikanat orkinos yakalayan Whale Rider ekibi ‘En Fazla Balık’ kategorisinde üçüncü oldu.

Bir cevap yazın