Heyecan başlıyor

Haber
Haberi paylaşın

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası için geri sayım başladı. 13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris merkezli gerçekleştirilecek 2018 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 10. yarışı Türkiye Rallisi‘nin hazırlıkları büyük bir hızla devam ediyor. Doğal güzellikleri ve karakteristik etaplarıyla ön plana çıkan Muğla ve çevresi, dünyaca ünlü pilotların zorlu mücadelelerine ev sahipliği yaparken, etapları izleyen seyircilere ise nefes kesen anlar yaşatacak.

8 yıl aradan sona yeniden ülkemize dönen ve 2018 yılında ülkemizde düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olan ralli, 13 Eylül Perşembe günü saat 18.30’da Netsel Marina’daki açılış seremonisi ile başlayacak. Burada Pilotların imza ve fotoğraf seansı da düzenlenecek. WRC tarihinde ilk kez startın hemen ardından saat 20.00’da Atatürk Meydanı’ndan başlayacak “Turkey Full Speed” adı verilen şehir içi seyirci özel gece etabı geçilecek ve sporseverler, Marmaris merkezdeki bu etapta teknoloji harikası otomobiller ve efsane pilotların muhteşem performanslarını yakından izleme şansı bulacak.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmarislileri bir kez daha ralliyi izlemeye davet ederken, şehir içi etabının gerçekleşeceği, Yat Limanı, Atatürk ve 19 Mayıs Meydanı çevresi ve Atatürk Caddesi yaşayanları ve esnaflarına da ev ve işyerlerini Türk Bayrakları ile donatma çağrısında bulundu.

 

Bir cevap yazın