Muğla Tenis Kulübüne büyük alkış

Haber
Haberi paylaşın

Muğla Tenis Kulübü 11’nci yılında altyapı ve performans grupları ile farklı yaş gruplarında sahip olduğu 150 sporcudan yaklaşık 60’ıyla hem ulusal ve hem de uluslararası turnuvalarda ciddi başarılar sağlıyor.

Muğla genelinde başarılı çalışmalar ve yetiştirdiği sporcularla Türkiye genelinde adından söz ettiren Muğla Tenis Kulübü, 2018 yılında gerçekleştirdiği 23 dev ulusal organizasyonla Muğla için farklı bir destinasyonda spor turizmi oluşturmayı başardı. Muğla Merkez de bulunan otel, lokanta, kafe gibi işletmeler için yarattığı imkanların dışında Türkiye geneli organizasyonlara katılan sporcu ve velilerinin de beğenisini kazanarak ülke genelinde Muğla isminin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

2016 yılında sadece 1, 2017 yılında ise 4 turnuva gerçekleştirdiklerini belirten Muğla Tenis Kulübü ve Seyhan Hep Tenis Akademisi Başkanı Seyhan Heb, 2018 yılında ekibi ile birlikte aldıkları karar sonunda 22 Ulusal Organizasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. 2018’in son 4 ayında da yine 10’dan fazla turnuvaya ev sahipliği yapmayı planladıklarını belirten Muğla Tenis Kulübü Başkanı Heb, “Turnuvalarımızda bazen 300-400 katılım oluyor. En az katılımlı turnuvamızda 150 den fazla sporcuyu ilimizde başarı ile ağırlıyoruz. Türkiye geneli önemli isimleri tenis tutkunlarını misafir ettik. Sporcularımızın yanı sıra, antrenörler, idareci ve aileleri derken kaba bir hesapla turnuva başı bine yakın bir spor turizmi popülasyonu oluşturuyoruz. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Tenis Federasyonuna teşekkür ederiz
Bu kadar turnuvayı ilimize alma konusunda Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı ile yürüttükleri sıcak ilişkilerin etkili olduğunu sözlerine ekleyen, Seyhan Hep, “Tenis kulübümüz yerleşkesinde bir takım fiziksel eksikliklerimiz var. Tesislerde yapılacak bir yenilenme ile bu organizasyonların katlanarak artacağını düşünüyorum. Bu konuda da Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürütüyoruz. Kendilerine destekleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın