Dünya Kiteboarding Şampiyonası Akyaka’da

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Ula ilçesi Akçapınar sahilinde Türkiye Yelken Federasyonu himayesind, Race Marketing ve Management tarafından 5-9 Eylül tarihleri arasında Dünya Kiteboarding Şampiyonası düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen Turkey Home kampanyası dahilinde gerçekleşecek şampiyonada, kiteboard sporunun en güçlü isimleri yarışacak. Şampiyonaya dünyanın 15 ülkesinden kiteboard sporunun en güçlü isimlerinin de aralarında bulunduğu 36 sporcu katılarak performanslarını ortaya koyacak. Şampiyonada biri kadın, iki Türk sporcu da yer alacak.

Akyaka‘nın önümüzdeki 4 yıl boyunca Dünya Kitebording Şampiyonası‘na ev sahipliği yapacağını vurgulayan Race Marketing & Management Kurucusu Selim Kemahlı , Akyaka‘nın dünyada artık kiteboard ile anıldığının da altını çizdi. Kemahlı, dünya sosyal medyasında milyonlarca iletişim ve gönderi etkileşimine yol açan Dünya Kiteboarding Şampiyonasını 4 yıl boyunca geliştirerek sürdüreceklerini ve Akyaka’yı bütün dünyaya tanıtacaklarını belirtti.
Kiteboard sporunun bu en büyük organizasyonuna Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Yelken Federasyonu destek sağlıyor.

Bir cevap yazın