Marmaris’te elektrik kesintileri bezdirdi

Haber
Haberi paylaşın

AVRUPA’da “Evinin önünden denize girilen tek kent” olarak nitelendirilen, turistik alanlarıyla dünya beğenisi kazanan Marmaris’te elektrik kesintilerin insanları canından bezdirdi. Yaz ve kış aylarında sık sık kesilen enerji nedeniyle özellikle yabancı turistler ülkemizle dalga geçmeye başladı.

Turizm ve turist girdisi açısından ülkemizin önemli lokomotifleri arasında bulunan Marmaris’te sık sık kesilen elektrikler sorun yaratmayı sürdürüyor. Yaz ya da kış ayları fark etmeden sık sık kesilen elektrikler yerli ve yabancıları canından bezdirdi. Örneğin bir restoranda önemli bir gün kutlayan ekipler aniden kesilen elektrikler karşısında önce özellikle elektrikler kesildi düşüncesiyle mutlu olurken gerçeğin anlaşılmasıyla birlikte durum ıslıklarla protesto ediliyor.

Şu andaki en büyük sıkıntı
Özellikle jeneratörü olmayan küçük esnafın daha fazla zarara uğradığı kesintilerle ilgili bölgedeki AYDEM ekipleri de çare olamıyor. TEDAŞ şirket çalışanları enerji kesilmesinin ihbarını aldıklarında sadece “Hemen ekiplerimizi o bölgeye yönlendirdik. Bilmem hangi trafodaki bir arıza ya da bilmem nereden kaynaklanan arızanın en kısa zamanda giderilmesine çalışılıyor” diyor. Arıza ekiplerinin azlığı ya da başka bir alanda görevde olmaları arızanın giderilmesini geciktirdiği zaman turistlerin mekanlarını terk ettiğini belirten turizmciler acilen yetkilileri göreve davet ederek “Böyle giderse zararımızı elektrik şirketinden isteyeceğiz” diye konuşuyor.

Elektronik cihazlar yanıyor
Öte yandan diğer şikayet alan diğer önemli bölüm ise Marmaris yaşayanlarından geliyor. Enerjinin kesildikten sonra aniden yüklenmesinin ardından buzdolabı, televizyon ve daha başka diğer elektronik cihazlarının yandığından şikayetçi olanların sayısı da son derece fazla. Hatta bu konuyla ilgili dava açanların sayısı da her geçen gün fazlalaşıyor.

 

Bir cevap yazın