Marmaris’te bisiklet sevgisi büyüyor

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde 3 yıl önce başlatılarak meydana getirilen 11 kilometrelik “Sağlıklı Yaşam Bisiklet Yolu” projesine özel işletmelerden de destek gelmeye devam ediyor. Son olarak da dünyanın önde gelen tur operatörlerinden TUI, bünyesinde çalışan ve tatile getirdikleri müşterileri için 10 adet bisiklet hizmete soktu. ‘TUI Bisikletleri’ adıyla pazarlanan bisikletler müşterilere kiraya verilmesinin yanı sıra TUI çalışanları tarafından da şehir içi ulaşımında kullanılıyor. Ayrıca Marmaris ve çevresinde 710 kilometre uzunluğunda “Marmaris Bisiklet Rotaları” bulunuyor.

İlk etapta şehir içi ulaşımına uygun bisikletlerle hizmet vermeye başladıklarını aktaran tur operatörü yetkilileri önümüzdeki günlerde arazi şartlarına uygun bisikletleri de bünyesine katarak, paket turlarda kırsal rotalara da yer vereceklerini belirtti.

Doğayla iç içe Marmaris Bisiklet Rotaları
Marmaris ve çevresinde 710 kilometre uzunluğunda “Marmaris Bisiklet Rotaları” bulunuyor. Yol bisikleti ile günübirlik turların yanı sıra konaklamalı çadır turları da yapmak mümkün. Doğayla iç içe adaçayı, kekik ve sığla ağacının çevreye yaydığı kokular içinde tur yapılabilecek Marmaris’teki bisiklet rotaları şöyle:

Marmaris-Asparan-İçmeler – Marmaris

Marmaris-Yalancı Boğaz, Nimara Mağarası- Marmaris

Marmaris-Hisarönü-Bayır-İçmeler-Marmaris

 Marmaris- İçmeler-Yassıpiren-Camiyanı-İçmeler- Marmaris

Marmaris- Bördübet-Amazon-Yedi Adalar-Yeşilbelde-Marmaris

 

Bir cevap yazın