Tutkumm Barış Yolculuğunda

Haber
Haberi paylaşın

Hareketli bir Yacht Club’a ve canlı bir yapıya sahip olan D-Marin Turgutreis, “Tutkumm” ekibinin seyir fotoğraflarından oluşan sergiye ev sahipliği yapacak. “Yurtta ve dünyada barışa gidecek yolda, beyaz yelkenler kadınların ellerinden uçmalı” diye yola çıkan ve önce “Barışa yelken” şimdi de seyirde çektikleri fotoğraflarla fotoğraf sergisi açan “Tutkumm” ekibi kadınlardan oluşuyor.

Yıl boyunca çeşitli sergilere de ev sahipliği yapan D-Marin Turgutreis Yacht Club’da ‘’Tutkum’’ ekibinin seyirde çektikleri fotoğraflardan oluşan sergisi 16-19 Temmuz tarihleri arasında meraklısıyla buluşacak.

Sergi, tutkusu “deniz” olan 4 kadının, “Barış” için yaptıkları yolculuk boyunca, Şule Kükrer ve Ferda Volkan’ın vizöründen, mavi karelerde unutmak istemedikleri anları dondurdukları fotoğraflarından oluşuyor. Kendilerini “Tutkumm ekibi; cinsiyet ayrımcılığına inanmayan, yüzünü aydınlığa dönen, kadının toplumdaki gücünü denize de taşımak isteyen kadınlardır. Biz; barışın yolunu yaratıcılıkla, sanatla açarak duyarlılık yaratmak ve yelken sporuna dikkat çekmek istiyoruz” diyerek tanımlayan Tutkumm kadınları Bodrum’dan yelken açarak, bütün Akdeniz’i İskenderun’a kadar geçtikten sonra Kıbrıs’a uğrayıp, aynı rotayla geri dönecek. Kadınlardan oluşan takım, 44 günlük deniz seyrinde, 22 farklı noktada duraklayıp, yaklaşık 1.300 dm yol kat edecek.

 

Bir cevap yazın