Marmaris’te şahsa özel otoparklar

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris İlçesinde yan yollar ve sokaklarda belediye tarafından yol kenarına halka açık olarak yapılan otoparkların bazı bölümleri özel otopark halinde kullanılmasına vatandaşlardan tepki yağıyor. Evinin önündeki alana park edemeyen vatandaş, evine kilometrelerce uzaklıkta yer bulabildiği için şükrederken, park alanlarına park etmeyi engelleyenlere karşı yetkililerden destek istiyor.

Marmaris’te park sorunu özellikle yaz aylarında doruğa çıkıyor. İlçe nüfusunun birkaç misli artmasıyla birlikte ilçede belirli otoparklarının da bulunmaması, her yeri otoparka dönüştürüyor. Özellikle ana caddelerin bir arka sokağındaki cadde ve sokaklarda yer bulmak adeta mucize durumunda. Bölgede yaşayan çevre sakinleri yer bulmakta çekilen sıkıntının üzerine bir de o bölgedeki iş yeri sahiplerinin çeşitli eşyalarla park alanının bazı yerlerini kendilerine tahsis etmeleri ise bardağı taşırmış durumda. Marmaris Belediye Zabıta sorumluları böyle bir işlemin yapılamayacağını, bu tür yerlerin tüm halka açık olduğunu belirterek “Bu tür davrananları bildirin gereğini yapalım” demelerine karşın, parkı engelleyen işyeri sahiplerinin tutumunun uzun zamandır değişmemesi de dikkat çekici.

Evimizin önüne park edemiyoruz
Marmaris’te 25 yıldan bu yana yaşayan Şemsettin Aslan “Evim denize 100 metre. Binamızın otoparkı yok. Ana yol üzerinde park yeri bulamayanlar bizim sokağa geliyor. Hadi buna da razı olduk. İşin en kötüsü bölgemizdeki işyeri sahiplerinin tutumları. Hepsi olmasa bile çoğunluğu işyerlerinin önündeki park alanına ya motosikleti uzunlamasına park ederek başka aracın girmesini engelliyor ya da özel yaptırdığı park edilmez hunilerini koyuyor. Kaldırın dediğimizde de “Mal gelecek” diyorlar ama mal filan gelmiyor. Karşı çıkıp tartışsak hayatımızdan korkuyoruz çünkü yaşanmış olaylar var. Bu işin düzeltilmesi şart” diye konuştu.

Bir cevap yazın