Köyceğiz’de köpek katliamı

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Köyceğiz İlçesinde 4 köpeğin birden zehirlenerek katledilmesi üzerine hayvan severler faillerin bulunmasını istedi. Köyceğiz Hayvan Dostları Derneği Kurucusu Kamile Mukaddes Erhan Paulsen savcılığa suç duyurusunda bulunarak faillerin bulunmasını istedi. Paulsen daha sonra sosyal medyada bir yazı yayınlayarak hayvan severleri birlikte hareket etmeye çağırdı.

Paulsen dün gerçekleşen zehirlenme olayı ile ilgili olarak şunları yazdı:

“Bir pazar günü görmek istediğiniz en son görüntü eminim ki zehirlenmiş boylu boyunca yatan köpekler ama bu gerçeği değiştirmiyor. Bu sabah(Pazar) dokuzda aldığım telefonla karakola gittim. Memur arkadaşları da alarak Su Apartın arkasında zehirlenmiş yatan 4 tane köpeği fotoğraflayıp savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Onlar zararsız ve çevre halkının beslediği köpeklerdi. Bu bölgede sık sık zehirlenme olayı oluyor Ne yazık ki sadece bir iki kişinin koşması ile bu sorun çözümlenemez. Hepimizin vicdani sorumlulukları var. En azından komşum istemiyor şikayet ediyorlar diye hayvanları barınağa göndermeye çalışmak yerine şikayette bulunan kişilere bu hayvanların sokakta yaşaması gerektiğini izah ederek onları bilgilendirmek gerekir. Belki o zaman hepimiz gözümüzü kulağımızı vicdanımızı açarsak bir çözüm bulabiliriz”

Ortak hareket edilecek
Zehirlenme olaylarının tekrar etmesi üzerine Köyceğizli hayvan severler de birlikte eylem yapma teklifinde bulundu. Teklife sosyal medya üzerinden çok sayıda destek geldi. Sosyal medyada yayınlanan ve herkesin beğenerek çok kez paylaştığı  “Hayvan severler olarak bir araya gelip Köyceğiz’de gövde gösterisi yapmalıyız. Islak burunlarımızı da yanımıza alıp, pankartlarımızı açıp protesto etmeliyiz. Madem koruyamıyoruz onları; her birine yetişemiyoruz bari bunu yapalım, organize olalım” şeklindeki yazı da etkisini gösterdi. Köyceğiz Hayvan Dostları Derneği üyeleri önümüzdeki günlerde Köyceğizli yetkililerle bir araya gelerek konuya çözüm getirilmesini isteyecek.

Bir cevap yazın