Kızkumu’nda neler oluyor -2-

Haber
Haberi paylaşın

Çınar Yaltırık Facebook hesabından “Kızkumu plajında inanılmaz işgal” başlığıyla yazdığı ve dünyaca ünlü Kızkumu’ndaki sıkıntıyı dile getirdiği yazı her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Yetkilileri uyararak harekete geçilmesi istenen yazının sitemizde de yer almasının ardından sesler de yükselmeye başladı. Haberi paylaşanlar, beğenenler ve Çınar Yaltırık’a katılanların sayısı hızla yükseliyor. Buna karşılık suçlanan Orhaniye Muhtarlığından henüz bir cevap gelmedi.

Hatırlatmak gerekirse Çınar Yaltırık şunları dile getirmişti:

Kızkumu plajında inanılmaz işgal
“Halkın tuvalet ihtiyacı var diyerek kaçak – izinsiz – belgesiz bir tuvalet yaparak başladılar, arkasından kaçak büfe, sundurmalar derken resmi makamların gözü önünde kaçak bir tesis inşa ettiler… Çevre şehircilik kaçak yapılar için belediyeye yazı göndermiş durumda fakat şu ana kadar yapılan ciddi hiç bir işlem yok… İşin en vahim tarafı tüm bu kaçak yapıların mahalle muhtarı tarafından kurulan paravan bir dernek aracılığıyla yapılması… Sözde bu işleri Orhaniye için yapıyormuş… Sözde kaçak yapıları işletirken günde haksız edinilen binlerce liranın herhangi bir kaydı var mı? Bu paylaşım aynı zamanda bu kaçak yapıyı işletenler ve buna göz yuman kurumlar için bir suç duyurusudur… Bu yapılara herhangi bir müdahale edilmezse buradan anlaşılan şu: Vatandaş belediyenin önündeki plaj dahil her istediği plaja böyle kaçak yapılar kurup işletebilir…”

Yaltırık’ı destekleyen ilk yorum Rafet Öktemden gelmiş.   Öktem  Facebook’da; “Adalet bekliyoruz, hak, hukuk için halkımız görev bekliyor” diye yazmış.

Adı dernek ama korumayla uzaktan yakından alakası yok
Orhaniye halkından Mustafa Şen, haberin sitemizde yayınlanmasının ardından konuyla ilgili olarak şunları yazmış:

Söz de Çevre ve Doğal Hayat Hayvanlarını Koruma Derneği ama korumayla uzaktan yakından alakası yok, derneğe ait iktisadi işletmenin adresi köy içinde başka bir yerde görünüyor. Niyet tuvalet bahanee çevreden bana neee….”

 

 

 

Bir cevap yazın