Servisleri biz kaldırmadık otobüs firmaları kaldırdı

Haber
Haberi paylaşın

Muğla genelinden şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bazı firmaların ücretsiz müşteri servisinin iptal edilmesi tepkiyle karşılanması üzerine Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şu sözlere yer verildi. “Ücretsiz müşteri servisi hizmetlerini otobüs firmaları kendileri kaldırmıştır belediyemizle hiçbir alakası yoktur”

Muğla Büyükşehir Belediyesi, dün bir yazılı açıklama yayınlayarak, şehirlerarası yolcu otobüslerinin ücretsiz servislerinin kaldırılması kararının kendileri tarafından verilmediğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“Muğla Büyükşehir Belediyesi hüküm ve tasarrufunda bulunan tüm şehirlerarası yolcu terminallerinde faaliyet gösteren ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bazı firmalar son zamanlarda yolcularına vermiş oldukları ‘Ücretsiz Müşteri Servisi’ hizmetlerini kendi inisiyatifleri dahilinde iptal etmişlerdir. Büyükşehir Belediyemizin iletişim kanallarına ve sosyal medyada vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun talep ve şikayetlerde bu konuda ücretsiz müşteri servislerinin Belediyemiz tarafından kaldırıldığı yönünde yanlış bir kanı oluştuğu gözlemlenmiştir. Muğla Büyükşehir Belediyesi Servis Araçları Çalışma Usul ve Esasları Yönergesine göre şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar; otogar ile yazıhaneleri arasında, ‘S’ plakalı olmak koşulu ile ücretsiz müşteri servisi koyup-koymayacaklarına kendileri karar vermektedir. Konuya ilişkin olarak Büyükşehir Belediyemizin görev ve sorumluluğu ise; talepte bulunmaları halinde firma sahiplerine araç uygunluk belgesi ve güzergâh izin belgesi düzenlemektir.”

Bir cevap yazın