SANATLA YOLCULUK!

Haber
Haberi paylaşın

Kamusal Alanda Sanat Topluluğu İstanbul Derneği (KSANTİST) üyesi bir grup ressam, Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla, ‘Kentsel İyileştirmede Sanatın Rolü’ başlıklı projeleri kapsamında İçmeler Karayolu kenarındaki yüzlerce metrelik istinat duvarını dev bir tabloya dönüştürüyor. Karayolundan araçlarıyla yada toplu taşıma vasıtalarının içinde geçenler, yapılan çalışmadan ve gördükleri manzaradan takdirle bahsediyor,  “Şimdiden, adeta sanatla yolculuk ediyoruz, bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” diyor.

MARMARİS’İN DEEĞERLERİ DEV BİR TABLOYA DÖNÜŞÜYOR

KSANTİST ressamları, belediye yetkilileri ve bölge halkıyla temas kurduklarını vurgulayarak, özetle şunları kaydetti:  “Projemizi anlattık, önerileri dinledik. Ne tür resim yapacağımızı da ona göre belirledik. Sığla Ağacı, Marmaris Semenderi, bisiklet yolları gibi, Marmaris’e özgü değerleri resmediyoruz..

SANAT VE MARMARİS BİRBİRİNE ÇOK YAKIŞIYOR

Yapmış olduğumuz bu çalışma ile bölgenin bir sanat galerisine dönüşeceğine ve beğeni kazanacağına inanıyoruz. Bu arada Marmaris’i de daha yakından tanıma güzelliklerini keşfetme fırsatı bulduk. Gördük ki, Marmaris sanatla, sanat Marmaris’le çok daha güzel” (Marmaris MANŞET)

Bir cevap yazın