Salda’da izin verilmedi Marmaris’te yapılacak!

Haber
Haberi paylaşın

Daha önce Burdur’un Yeşilova ilçesinde Salda Gölü kıyısında yapılması öngörülen ama çevrecilerin tepkileriyle karşılaşılmasının ardından Burdur Valiliği’nin izin vermemesiyle beraber Marmaris’e taşınan Salda Fest, 29 Haziran’da başlıyor. Marmaris Çamlı Köy Saklı Göl sahilinin ev sahipliğini yapacağı festivalde, 18 sanatçı ve topluluk Türkiye’nin en çevreci gençlik festivalinde bir araya gelecek…

 

 

Konu hakkında bir basın bülteni hazırlayan Yeni Medya Denizli Yayıncılık Genel Müdürü Sedat Kurt,  Salda Festivali’ni Denizlili bir organizasyon şirketin organizasyonu olduğunu belirtti. Söz konusu bültene göre, Selda Bağcan’dan Teoman’a, Adamlar’dan Manga’ya, Yeni Türkü’den Sattas’a 18 sanatçı ve grubun sahne alacağı ve 3 gün sürecek festivalde Ünlü Rap sanatçısı Ezhel, doğum gününü açık hava konseriyle kutlayacak.

‘Türkiye’nin Maldivleri’ festival tehdidi altında ‘Türkiye’nin Maldivleri’ festival tehdidi altında

İstanbul’dan Ankara’ya yurdun dört bir yanından gençlerin bir araya geleceği Salda Fest Marmaris 29 Haziran’da başlıyor. 3 gün sürecek ve 18 ünlü sanatçının sahne alacağı gençlik festivali, Marmaris Çamlı Köy Saklı Göl sahilinde gerçekleştirilecek.

SELDA BAĞCAN İLE BAŞLIYOR

Salda Fest Marmaris Gençlik Festivali’nin ilk konserini 29 Haziran akşamı Selda Bağcan verecek. Festivalde Boom Pam ile sahne alacak Bağcan’ın dışında, Can Bonomo, Pera, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Sattas, Cheesbrothers, Hayko Cepkin, Manuş Baba, Adamlar, Sena Şener, Vera, Hey Dougles, Teoman, Manga, Yeni Türkü, Son Feci Bisiklet, MayDay ve Ezhel gibi önemli isimler de sahne alacak.

EZHEL İLK KONSERİNİ VERECEK

29-30 Haziran 1 Temmuz Tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde 9 binden fazla gencin buluşması düşünülüyor. Çadır kampıyla 3 gün boyunca Ege’nin en güzel sahillerinden birinde konaklamanın yanı sıra günü birlik girişlerin de yapılacağı festivalde cezaevinden yeni çıkan ünlü Rap Sanatçısı Ezhel de ilk açık hava konserini verecek. Ezhel sahnede doğam gününü de kutlayacak.

“EN ÇEVRECİLER ÜNLÜLERLE TANIŞACAK”

İçinde sosyal sorumluluk projeleri ve çevre hareketlerini de barındıran gençlik festivaline katılacakları çeşitli sürpriz ödülleri içeren yarışmalar da bekliyor. Bunlardan en ilginci ise çevre duyarlılığı konusunda olanı. Keza yarışmaya katılacak gönüllülerden en iyi performans sergileyip en çok bilekliği toplayanlar festivale katılan ünlülerle tanışma fırsatı bulacak. Doğa konusundaki ulusal gençlik hareketlerinden biri olan Ateş Böceği Derneği’nin de gönüllüler arasında olduğu festival hakkında ayrıntılı bilgi, www.saldafest.com adresinde.

“BU BİR SOSYAL SORUMLUK PROJESİDİR”

Etkinliğin genç organizatörü Haluk Özer, ilki düzenlenecek gençlik festivalinin bir müzik organizasyonundan çok gençlik duyarlılığının her yönüyle ortaya konacağı sosyal sorumluluk projesi olduğunun altını çizdi. Çevre duyarlılığı konusunda öncü hareketlerinden Ateş Böceği Derneği’nin 200 kişilik bir toplulukla gelerek katılımcıların tümünü içine alacak farklı aktiviteler ortaya koyacağını aktaran Özer, hazırlanan tüm etkinlik görsellerinde de bu duyarlılığın ortaya konduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın