Hayırseverden okul için arsa bağışı

Haber
Haberi paylaşın

 

“Eğitime %100 Destek Projesi” kapsamında Muğla’nın Ortaca ilçesi Dikmekavak Mahallesinde imar planında ilköğretim tesis alanı olarak ayrılan arsasını hayırsever işadamı Tarık Özalp, Milli Eğitim Bakanlığına bağışladı.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Küçükünal, Dikmekavak Mahalle Muhtarı Rafet Akçakaya ve hayırsever işadamı Tarık Özalp katıldı.

Vali Civelek yaptığı konuşmada, “Hayırseverlerimize eğitime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayenizde Ortaca ilçemizin Dikmekavak Mahallesi bağışlayacağınız arsa ile Özalp Ortaokuluna kavuşacak. Özalp Ortaokulundan da son derece kaliteli, nitelikli, iyi eğitim almış, araştıran, düşünen, empati becerisi gelişmiş, iletişim becerisi güçlenmiş, milli manevi değerlerimizi benimseyen, kendisine, ailesine, vatana, millete yararlı bireyler yetiştirilecektir. Gelecek gençlerimizdir. Bu anlamda Devletle sorumluluk paylaştığınız için sizlere müteşekkiriz” dedi.

Muğla Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırsever arasında imzalanan protokolle Milli Eğitim Bakanlığına devredilen arsada yapılacak olan Özalp Ortaokulu’nun tamamlanması ile Ortaca ’da derslik başına düşen öğrenci sayısının 18’e düşeceği belirtildi.

Bir cevap yazın