Süt Birliği, Milas’a değer katıyor

Haber
Haberi paylaşın

Milas Süt Birliği üyelerince üretilen süt ve etin yanı sıra birçok kaliteli gıdanın tüketiciyle buluşturulduğu Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’ni ziyaret eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Milas Süt Birliği, ilçemize değer katmaya devam ediyor. Birlik tarafından hizmete sunulan Birliğim Gıda’nın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hacıilyas Mahallesi Gümüşlük Caddesi üzerinde hizmet sunulan Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri kısa sürede birçok tüketicinin dikkatini çekmeye başardı. Milas Süt Birliği’nin bir kuruluşu olarak hizmete sunulan Birliğim Gıda’yı ziyaret eden Milas Kaymakam Eren Arslan, hem personelden çalışmaları hakkında bilgi aldı, hem de alış veriş yaptı.

 

Birliğim Gıda’da yer alan Süt Matik önemine dikkat çeken Kaymakam Arslan, “Milas Süt Birliği, üyelerinden aldığı güçle ilçemizde çok güzel çalışmalara imza atıyor. Uzun zamandan beri gündemlerinde olan Birliğim Gıda’yı da Milaslıların hizmetine sundular. Şu anda gördüğüm kadarıyla süt ve et konusunda iddialılar. Satışa sunulan süt yetkili makamlarca belirli denetimlerden geçerek, belgelendirilmiş, izlenebilirliği olan kaliteli süt. El değmeden Süt Matik denilen makine aracılığı ile tüketiciyle buluşturuluyor. Birlik üyelerinin üretmiş olduğu sadece süt ve süt ürünleri değil, etler de tüketiciye ulaştırılıyor. Edindiğim bilgilere göre Milas’taki üreticilerin, danalarından elde edilen etlerin satışı yapılıyor. Burada ayrıca ilçemizin ve bölgemizin tarımsal, ekonomik değerleri olan kaliteleri belgelenmiş zeytin, zeytinyağı, bal gibi ürünlere de yer verilmiş. Emeği geçen başta Birlik Başkanı Ali İhsan Gezgin’e, Birlik Yöneticilerine ve tüm çalışanlarına Milaslılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

Milaslıların, diğer il ve ilçelerden tatil veya iş amaçlı Milas’a gelenlerin Birliğim Gıda’yı ziyaret etmeleri önerisinde bulunan Kaymakam Arslan, “Milaslılar ve Milas’a gelen misafirlerimizin Birliğim Gıda’ya uğrayarak yöresel gıdaları denemelerini, Milas’ın tadını çıkarmalarını tavsiye ediyorum” dedi

 

Bir cevap yazın