İtfaiye yaz sezonuna hazır

Ender Türkkan
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yaz sezonu hazırlıklarına düzenledikleri tatbikat ve eğitimlerle devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yaz sezonu hazırlıkları kapsamında günlük eğitim programları düzenleyerek il genelinde bulunan istasyon ve amirliklerde tatbikatlar yaparak etkin ve hızlı müdahale yeteneğini arttırmayı hedefliyor. Yapılan eğitimlerle yaşanabilecek olayların en az hasarla atlatılabilmesi için çeşitli yöntemler ve uygulamalar da deneniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ”Mevsim koşullarına göre değişim gösteren itfai olayları nedeniyle dönemsel bilgilendirme ve tatbikat programları düzenliyoruz. Yaşanabilecek olaylarda kayıpları en aza indirmek için itfaiye personeline yangın, kaza, deprem, sel-su baskını ve diğer olaylar hakkında eğitimlerimize devam ediyoruz.” İfadeleri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Miniklere Orman ve Doğa Sevgisi

Haberi paylaşınTweetMuğla’da Şehbal Baydur İlkokulu öğrencilerine “Doğadan Öğreneceklerim Var” projesi kapsamında orman ve doğa sevgisi anlatıldı. Okul öğretmenlerinden Nurgül Koçyiğit’in hazırladığı “Doğadan Öğreneceklerim Var” projesi kapsamında 1-A sınıfı öğrencilerine Orman Mühendisi Selçuk Güler tarafından orman ve doğa sevgisi üzerine sunum yapıldı. Doğa ilgili bilgileri öğrencilere kazandırmak, doğa ve çevre konusunda […]