“Milletin Avukatı Olacağım”

Haber
Haberi paylaşın

İYİ Parti’den Muğla milletvekili aday adayı olan Avukat Sevin Çağlayan, Genel Başkan Meral Akşener’i iktidara taşımanın milletvekili olmasından daha önemli olduğunu söyledi.

Muğla’nın tanınmış avukatlarından Sevin Çağlayan, İYİ Parti milletvekili aday adayı olarak gerçekleştirdiği Yatağan gezisinde dikkatleri üzerine çekti. İlk Olarak bir İlk Öğretim Okulunun kermesine katılan Çağlayan burada hem alış veriş yaptı hem de çocuklarla sohbet etti. Sırasıyla Yatağan Ziraat Odası, Esnaf Odası’nı ziyaret eden Çağlayan çiftçi ve esnaf hakkında istişarelerde bulundu. Yatağan STK ziyaretlerine TES-İş’le devam eden Çağlayan, TES-İş Başkanı Fatih Erçelik’in özelleştirme sürecinde işçilerin haklarını almaları konusunda verdikleri mücadeleyi yakından takip ettiklerini hatırlatarak gelinen noktada sendikaların mücadelesinin önemli olduğunu hatırlattı. Yatağan’da ki bir diğer işçi sendikası Maden İş Başkanı Osman İlhan’ı ziyaret eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sevin Çağlayan, Akşener’in memleketin çıkış noktası olduğunu belirterek şunları söyledi:

 

“Bu mücadeleye katkı koymak istiyorum. Milletvekili olup olmamak benim için önemli değil. Önemli olan Meral Hanımı iktidara taşımaktır. Allah bu yolda utandırmasın. Avukatlık mesleği milletvekilliğiyle benzerdir. Milletin avukatı olarak yoluma devam edeceğim. Vekil olursam millet benim ayağıma meclise gelmeyecek. Ben milletin haklı olduğu her davada elimi değil başımı taşın altına sokmaya hazırım. Akşener’e çok fazla teveccüh var. İnsanlar umut arıyorlardı, o umut da bir potada birleşti. Oy vereceğini söylemekte korkan insanlar var. İYİ Parti’nin sandıkta patlama yapacağını düşünüyorum”

 

Bir cevap yazın