Marmarisli yüzücülerin büyük başarısı

Spor
Haberi paylaşın

Türkiye Yüzme Federasyonunca 11 – 12 yaş ulusal yüzme gelişim projesinde organize edilen Türkiye Şampiyonasında Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü’nden (MAGS) katılan Özde Deniz Özdemir 2’nci, Sude Yada  ise 3’ncü olarak madalya aldı.

 

  1. Etap Ulusal Gelişim Projesi Final Müsabakalarında başarı gösteren sporcular kulüp camiasında ve Marmaris sporseverler arasında büyük sevinç yaşattı. MAGS sporcularının katıldığı diğer şampiyona ise Karabük’te gerçekleştirilen Karabük Anadolu Yıldızları Ligi Yüzme Türkiye Şampiyonası finali oldu. 14- 15 yaş gurubunda Ümit Akgün; 50 ve 100 kurbağalama kategorilerinde ayrı ayrı Türkiye birinciliği, Sude Yada Yasemin İzbudak ise 50 Serbest kategorisinde Türkiye birinciliği, 100 ve 200 Serbest kategoride Türkiye 3’ncülüğü elde etti.

 

Bir hafta içinde farklı iller ve farklı yaş gruplarında düzenlenen müsabakalarda Türkiye dereceleri ile dönen MAGS Başkanı Sibel Yaşa, Marmaris’e getirdiği yüzlerce şampiyonluğun yanı sıra bir hafta içinde çifte şampiyonluk getiren sporcularını kutladı. Başkan Sibel Yaşa MAGS Kulübü eğitmenleri Hande Gazioğlu, Armağan Mermer, Buket Sarıoğlu ve Suzan Uçar’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın