Seydikemer’e Halk Kütüphanesi

Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Seydikemer İlçesinde içinde 2 bin 60 kitap, engelli, çocuk ve yetişkin bölümleri ile internet erişim merkezinin bulunduğu halk kütüphanesi açıldı. Açılışı gerçekleştiren Muğla Valisi Esengül Civelek, “Okuyan toplum güçlü toplumdur, gelişmiş toplumdur” dedi.

Bilgi çağının yakalamanın okuyan, araştıran, düşünen, çalışkan, üretken bilişim teknolojisi kullanma becerisi gelişmiş bireylerle mümkün olacağını belirten Vali Civelek, “Okuyan toplum güçlü toplumdur, gelişmiş toplumdur. Kütüphaneler gelişmişliğin göstergesidir. Bizlere okuma alışkanlığı, kültürü kazandıran, bilgi birikimimizi, genel kültür ve yeteneğimizi arttıran kütüphanelerimizden mümkün olduğunca istifade etmemiz gerekir.” dedi.

Halk Kütüphanesinin ilçeye kazandırılması için verdiği desteklerden dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a ve destek katkı sağlayan tüm taraflara teşekkür eden Vali Civelek, kütüphanenin Seydikemer’e, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kütüphanenin açılışını yapan Vali Civelek, öğrencilerle birlikte kütüphaneyi dolaşarak, yetkililerden bilgi aldı.

 

Açılışa; Vali Esengül Civelek, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Aydın Durdu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Muğla’nın Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 13. Kütüphanesi olan Seydikemer İlçe Halk Kütüphanesi’nde 2.060 kitap, engelli, çocuk ve yetişkin bölümleri ile internet erişim merkezi bulunuyor.

 

Bir cevap yazın