Samsun’dan Muğla’ya pedal çevirecekler

Haber
Haberi paylaşın

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 20 kişiden oluşan bisiklet takımı “4. Samsun’dan Muğla’ya Ata’nın İzinde Bisiklet Turu” kapsamında 1110 km boyunca pqedal çevirecekler.

Muğla’dan Samsun’a geçen 20 kişiden oluşan bisiklet takımı Samsun kent merkezinde 15 Mayıs’ta Samsun Valisi Osman Kaymak’tan teslim alacakları Şanlı Türk Bayrağını sırası ile Çorum, Ankara, Afyon, Denizli illerini geçerek 1110 km kat edip 19 Mayıs günü Muğla Atatürk Stadyumunda düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayaramı Törenlerinde Muğla Valisi Esengül Civelek’e teslim edecekler.

 

4.sü düzenlenecek olan Tur 19’un hem Gençlik Haftası hem de 19 Mayıs kutlamalarının anlam ve önemi açısından son derece önem taşıdığını belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, “Muğlalı Bisikletçilerimiz, 5 gün gibi kısa sürede önemli bir mesafeyi kat ederek, hem zamanla yarışıyor hem de Türk gencinin imkan sağlandığı zaman neler başarabileceğini gösterecekler” dedi. Geçtiğimiz sene 10 kişi ile gerçekleştirilen tur 19’un bu sene 20 sporcu ile yapıldığını sözlerine ekleyen Öçalmaz; “Bir kaç yıldır bisiklet sporu için yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bu sene Samsun’dan Muğla’ya Bisiklet Turu Tur 19’a ilçelerde ki bisiklet kulüplerinden de sporcu davet ettik. Bu Tur’da sporcularımız haftanın ve bu önemli bayramın ruhuna uygun bir etkinlik gerçekleştirmelerinin yanı sıra, uzun yol yarışları öncesi kendilerini test etme fırsatı da buluyorlar. Ben tüm ekibimize başarılar diliyorum. Organizasyon için destek veren, Samsun, Ankara, Afyon ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerimize ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın