Annelere “Beyazay” kutlaması

Haber
Haberi paylaşın

Türkiye Beyazay Derneği Muğla Şubesi tarafından Anneler Günü için Muğla Öğretmenevinde bir kahvaltı programı düzenlendi. Programa Dernek Başkanı Pınar Boyacı, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı, Beyazay Dernek yönetimi, Engelli öğrenci aileleri ve okul yöneticileri katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Pınar Boyacı engelliler ile ilgili yapılması gerekenler üzerine konuştu ve “ Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli vatandaşlarımızın toplumda neyi yapıp neyi yapamadıklarını, karşılaşılan problemleri en yakından tanıyan ve bilen siz ailelerimizdir. Engelli bireylerimiz için devletin tüm kademeleri elinden geleni yapıyor. Bizler de bu yapılanlara katkı sağlayabilmek için Türkiye Beyazay Derneği olarak her şeyi yapmaya hazırız. Yapılan çalışmalarda katkılarından dolayı başta Valimiz Sayın Esengül Civelek olmak üzere siz ailelerimize ve dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Bu kahvaltı vesilesi ile sizlerin ve tüm ailelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” dedi.

Kahvaltı sonrasında derneğin yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veren Boyacı, annelere verilen hediyelerin ardından hep birlikte günün anısına bir de hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

Bir cevap yazın