Engellilere yeni bina

Haber
Haberi paylaşın

Muğla Zihinsel Engelliler Derneği yeni hizmet binasına kavuştu. Kışla Parkı’nda bulunan dernek binasının açılışını Muğla Valisi Esengül Civelek yaptı.

Engelliler Haftasında engellilik konusunda çok önemli çalışmalar gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Civelek, “Son yıllarda bir devlet politikası olarak engelli bireylerimizin toplumsal yaşamın tüm alanlarına diğer bireylerle birlikte eşit hak ve fırsatlar imkânında katılmaları, engelli bireylerimizin eğitimleri, istihdam edilmeleri, sağlık ve sosyal hizmet erişimleri için aynı zamanda da gerek özel sektör, gerekse kamu binalarına fiziki anlamda engelsiz erişebilmelerine yönelik çok ileri düzenlemeler gerçekleştirilmiştir” dedi.

 

Engelli bireylere yönelik ileri düzeyde gerçekleştirilen düzenlemelerin yaşama geçirilmesinde herkesin sorumluluğu olduğunu aktaran Vali Civelek, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Yeter ki biz engel olmayalım. En büyük engel sevgisizliktir, en büyük engel beyinlerdedir. Muğla Zihinsel Engelliler Derneğinin yeni hizmet binası hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Muğla Zihinsel Engelliler Derneğinin yeni hizmet binasının açılışına destek ve katkı sağlayanlara Vali Civelek tarafından plaket verildi.

Daha sonra Muğla Zihinsel Engelliler Derneği hizmet binasının kurdelesi Vali Civelek ve beraberindekiler tarafında kesilerek, engellilerin hizmetine sunuldu. Açılışa Vali Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Muğla Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Menderes Çetinözlü ve çok sayıda engelli ve engelli aileleri katıldı.

 

 

Bir cevap yazın