Oyunlarla Kültürümü Yaşatıyorum

Ender Türkkan
Haberi paylaşın

 

 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Oyunlarla Kültürümü Yaşatıyorum” projesi kapsamında Eski Çocuk Oyuncakları Sergisi ve Çocuk Oyunları Yarışması Menteşe Spor Salonu’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve davetlilerin katıldığı tören, öğrenciler tarafından tasarlanan eski çocuk oyuncakları sergisi açılışı ile başladı. Öğrenciler tarafından hazırlanan ritim ve folklor gösterilerinin ardından ilçelerinde çuval, halat çekme ve topaç çevirme yarışmalarında dereceye girerek finalist olmaya hak kazanan öğrencilerin final karşılaşmalarıyla devam etti.  Oyunlarda dereceye giren öğrencilere Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci tarafından madalyaları verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Turizmde 2020’de ilk 10’a giremeyiz 

Haberi paylaşınTweetEski Turizm Bakanı, Bahattin Yücel, turizm sektöründe yaşanan krizin 2020’den önce bitmesi gerektiğini söyleyerek “Araştırmalar bize 2020 yılında dünyanın en fazla turist çekecek ilk 10 ülkesi arasında ne yazık ki Türkiye’nin yer alamayacağını gösteriyor. Acilen çözümler üretmeliyiz” dedi. Bahattin Yücel istatistiki bilgileri perde üzerine yansıtarak vererek yaptığı konuşmada turizmi baştan […]