Rotary meslek hizmet ödülleri sahiplerini buldu

Haber
Haberi paylaşın

Marmaris Rotary Kulübü’nün geleneksel olarak her sene düzenlediği 2018 Meslek Ödülleri sahiplerini buldu. Ajans Dora kurucusu ve Şamataplus Magazin Dergisi imtiyaz sahibi Seycan Akman ile Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü ödül alan isimler oldu.

Blue Bay Otel’de düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Marmaris Rotary Kulübü Başkanı Mert Dorukoğlu “Rotary kulüpleri dünya ülkeleri arasında iyi niyet ve anlayışı karşılıklı geliştirerek barışa ve barış halinin kökleşmesinde katkıda bulunan ender sivil toplum örgütlerinden biridir. Bizler, her Rotaryen’in kendi iş ve mesleğinde topluma hizmet fırsatı olarak yüceltmesine ve bu nedenle iş ve meslekte yüksek ahlaki değerlerin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yapar, projeler üretiriz. Bugün de burada toplanarak, kuruluşumuzun en saygın çalışmalarından birini yerine getirmenin onurunu yaşıyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Bugün kendilerine ödül takdim edeceğimiz kişiler, meslek hayatları boyunca yaptıkları başarılı çalışmalar ile hem meslektaşlarına hem de bizlere örnek oluyorlar. Mesleklerinde yüksek ahlaki standartların yaygınlaşmasını teşvik ediyor ve genç meslek sahiplerini yüreklendirerek onlara örnek teşkil ediyorlar. Kendilerinin gösterdiği bu ışığı ve katkıyı şükranla anıyoruz.”

 

Şehrin Dergisine Ödül

2017-2018 ‘Meslek Ödülü’ ne layık görülen Ajans Dora kurucusu ve Şamataplus Magazin Dergisi imtiyaz sahibi Seycan Akman plaketini  Marmaris Rotary Kulübü üyesi ve geçmiş dönem başkanı ve Ferhat Düztaşlık’ın elinden aldı. Rotary Geleneklerine göre kendilerini kente kanıtlamış firmalara ve kişiler arasında rekabet ortamını arttırarak, daha kaliteli hizmet üretimi noktasında bir nebze de olsa katkıda bulunmak amacıyla verilen ödüle layık görülen Seycan Akman ise iş hayatındaki 22. yılını ve yayın hayatındaki 11. yılında aldığı bu ödül için teşekkür etti.

 

Barış Ünlü de ödül aldı 

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü de Rotary ‘Meslek Ödülü’ne layık görüldü. Ödülünü Rotary Kulübü Onursal Üyesi Profesör Ayhan Özdemir’in elinden alan Ünlü ise bu ödülü Marmaris Belediyesi temizlik işlerinde çalışan ekimiz adına alıyoruz. Hepsi de işlerini severek özveri ile yapıyorlar. Temiz bir Marmaris’te yaşıyorsak onların büyük payı var. Bizleri bu ödüle layık gören Rotary Kulübüne teşekkür ediyoruz’ dedi.

 

Yeni üyelere rozet

Törende ayrıca Marmaris Rotary Kulübüne yeni katılan üylere rozetleri takıldı. Diş Hekimi Avni Güner ve Mimar Oğuz Can’a rozetlerini Kulüp Başkanı Mert Dorukoğlu taktı. Yemin töreninin ardından tekrar konuşma yapan Başkan Dorukoğlu “Marmaris’te sosyal sorumluluk bilinci ile kendinden önce topluma hizmet etmeyi bir yaşam felsefesi olarak benimseyen Rotaryenlerin bir araya geldiği kulübümüz yeni üyeleriyle birlikte kendi aralarındaki dayanışmayı ve sevgiyi pekiştirerek büyümeye devam etmektedir” dedi.

 

Bir cevap yazın