Marinalar için mavi bayrak eğitimi

Ender Türkkan
Haberi paylaşın

 

  1. Marina Mavi Bayrak Sorumluları Eğitimi ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı, 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde, Bodrum-İsis Otel’de yapılacak. Seminer sonunda eğitime katılan Mavi Bayrak temsilcilerine sertifika verilecek.

1993 yılından bu yana uygulanmakta olan Mavi Bayrak Programı kapsamında 2018 yılı itibariyle 459 plaj, 22 marina ve 10 yat Mavi Bayrak ödülüne hak kazandı. Ödüllü plaj sayısı ile Türkiye bu yıl 50 ülke arasında dünyada 3. sırada yer aldı. Plaj ve marina toplamında dünyadaki toplam Mavi Bayrak ödülünün yaklaşık yüzde 11’i ülkemizde dalgalanıyor

Eğitim ve Sertifikasyon toplantısı ile ilgili olarak TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik EPİKMENaşağıdaki açıklamayı yaptı:

 

“Vakfımız bir ulusal sorumlu kuruluş olarak uluslararası alanda Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standardının diğer ülkelerden daha yüksek olmasına özen gösteriyor. Bu hedefe marinalarla yakın ilişki içerisinde ve sürekli yenilenen eğitim programları ile ulaşılacağına inanıyoruz.

Marina Mavi Bayrak Temsilcilerinin güncel bilgilere sahip olmalarının, kritik konularda uzmanlar aracılığı ile bilgi edinmelerinin sağlanması, örnek uygulamalar ve deneyimlerden faydalanılması ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması amacıyla ulusal düzeyde iki yılda bir eğitim semineri düzenlenmektedir”

 

Eğitim toplantılarına, Mavi Bayrak Programını destekleyen kurumların başında gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Sahil Güvenlik Komutanlığı, IMEAK Deniz Ticaret Odası ve Deniz Turizmi Birliği yetkilileri de katılacak.

Eğitim seminerinde bu yıl ilk kez kriterlere yeni eklenen sürdürülebilirlik programı konusunda bir çalıştay düzenlenecek ve “Geleceğin Marinası-Sürdürülebilir Olmak” konusu derinlemesine konuşulacak.

 

Mavi Bayrak Ödüllü 22 marinayı temsilen kayıt yaptıran Mavi Bayrak temsilcilerine iki gün sürecek eğitimin sonunda, sertifika verilecektir.

Eğitim seminerinin açılış oturumuna basın mensuplarımız davetli olup, diğer oturumlar basına kapalı olarak gerçekleşeceği açıklandı..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dedeler torunlarına karşı

Haberi paylaşınTweet  10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Günü Etkinlikleri kapsamında yaş ortalaması 75 olan Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Bocce Takımı ile yaş ortalaması 11 olan Menteşe Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu Bocce Takımı yarın karşı karşıya gelecek. Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Bahçesinde saat 10.45’de gerçekleşecek olan […]