Fenerbahçelilerin 100. Yıl gururu

Haber
Haberi paylaşın

MARMARİS Fenerbahçeliler Derneği üyeleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçe Kulübü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin 100’üncü yıldönümünde bir araya geldi. Sarı-lacivert renklere gönül veren grup, saat 19.07’de. Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Marmaris Fenerbahçeliler Derneği üyesi bir grup, 3 Mayıs’ta, saat 19.00’da Atatürk Anıtı önünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918’te Fenerbahçe Kulübü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin 100’üncü yıldönümü için bir araya geldi. Takımlarını destekleyen tezahüratın yanı sıra, 10’uncu Yıl ve İzmir Marşı’nı söyleyen grup, Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anasına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okudu.

Saatler 19.07’yi gösterdiğinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Marmaris Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Levent Esin, Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bugün Ata’mızın 100 yıl önce 1918’de Yıldırım Orduları Komutanı’yken, kulübümüzü ziyaret edip, ebedi muvaffakiyetler dilediği, yani sonsuza kadar başarılar kazanmamızı emrettiği gündür. İştirak ettiği her yarışta, zirveyi hedeflemek ve o yolda terinin son damlasına kadar mücadele etmek Fenerbahçemizin karakteridir. Kulübümüz Türkiye’nin en büyük sivil toplum kurumudur.

Fenerbahçe öyle bir güçtür ki cemaatin en şaşalı döneminde, FETÖ/PDY örgütüne kafa tutmuş, 3 Temmuz 2011 günü, kumpasın başlatıldığı o uğursuz gün 500 bin taraftarıyla sokağa çıkmış,‘Cemaat Fenerbahçeyle başa çıkamaz’ sloganını haykırarak 15 Temmuz’da halkın da FETÖ darbesine karşı çıkıp, kendilerini tanklara siper etmelerinde emsal teşkil etmiş, örnek olmuştur.  Bugün Ata’mızın huzurunda tekrar ediyoruz, Fenerbahçe laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkedeki en büyük koruyucusu ve ilelebet teminatı olacaktır” dedi.

Açıklama ardından bir süre tezahürat yapıp marş söyleyen taraftarlar daha sonra dağıldı.

Bir cevap yazın