“Saray ve AKP’nin zulmü son bulmalı!”

Ender Türkkan
Haberi paylaşın

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Muğla’da CHP Muğla İl Örgütü ile birlikte meydanlardaydı.

Muğla Menteşe ilçesinde düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında Tertip Komitesi’nin çağrısı üzerine binlerce kişi, Atatürk Stadyumu altındaki boş arazide bir araya geldi. Siyasi partiler ve birçok sendikanın da katıldığı kutlamalar, ‘İnsanca, Özgürce, Kardeşçe, Yaşam’ adı verilen yürüyüşle başladı.

Geniş katılımla gerçekleşen yürüyüşün ardından Menteşe Sosyo- Kültürel Alan’da yapılan Emek ve Dayanışma mitingine katılan CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir şu ifadelere yer verdi:

“Her geçen gün İş cinayetlerinin arttığı bir dönemde Emek Bayramı kutluyoruz. Mevcut iktidarın yanlış politikaları yüzünden on binlerce işçimizin hayatını kaybetmesi, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmalarında yaşanan adaletsizlik, gelir dağılımındaki eşitsizlik hepimizin içinde kanayan bir yara. Emek en yüce, insan en önemli değerdir. Sarayın ve AKP’nin zulmüne 25 Haziran’da son bulmasını diliyor, alın teriyle üreten, hakça bölüşen tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

“Sizin başarınız”

Haberi paylaşınTweetMarmaris Belediyesi tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında personel gecesi düzenlendi. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen gecede konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Acar, “ 1 Mayıs bayramınız kutlu olsun. Marmaris’in gelişmesi ve modern çağa gelmesi sizin eserinizdir” dedi. Marmaris Belediyesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında çok amaçlı salonda […]