MARFOD 10. Yıl Sergisi

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris İlçesinde 10 yıl önce merhum M.Kamil Dürüst ve arkadaşları tarafından kurulan Marmaris Fotoğraf Derneği (MARFOD) Marmaris Kültür ve Sanat Evi’nde sergi açtı. Sergide M. Kamil Dürüst ve  33 dernek üyesinin çalışmaları yer alıyor.

Sergi açılışını Marmaris Kent Konseyi Başkanı Avukat Necmettin Yankol, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Aras Atamert, MARFOD kurucu üyesi Ali Uysal ve MARFOD Yönetim Kurulu başkanı  Koray M.Ürkmez  yaptı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan MARFOD Yönetim Kurulu Başkanı Koray M. Ürkmez şunları söyledi; “1997 yılında M. Kamil Dürüst önderliğinde Doğa Dostları Grubu’nun fotoğraf sanatına ilgi duyan üyeleri tarafından kuruldu. 2008 yılında dernekleşen MARFOD, 2012 yılında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu üye oldu. MARFOD’un 10. Yıl sergisinin teması “MARMARİS” oluşuyor.  Bu sergide eserleri ile yer alan dernek üyelerine ve açılışa katılan tüm sanatseverlere teşekkür eder, Marmaris’in sanat ve kültür hayatına  MARFOD olarak her zaman destek olacağımızı bildiririz” dedi.

Bir cevap yazın