Biz Anadolu’yuz 2 bin 370 Öğrenci ağırladı

Haber
Haberi paylaşın

Biz Anadolu’yuz Projesi kapsamında Muğla’yı Muş, Ağrı, Bingöl ve Hakkari’den bugüne kadar farklı dönemlerde gelen öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 2 bin 370 kişi ziyaret etti.

Proje doğrultusunda Muğla’ya misafir olarak gelen öğrencilerle sık sık bir araya gelen Muğla Valisi Esengül Civelek, son olarak Ağrı, Muş ve Hakkari’den Muğla’ya gelen öğrencilerle buluştu. Vali Civelek’e İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci eşlik etti.

 

Proje ile iller arasındaki kardeşlik duygularının geliştirilmesi ve gönül köprülerinin kurulmasının amaçlandığını belirten Vali Civelek, çocuklara iyi tatiller dileyerek çocuklardan Ağrı, Muş ve Hakkari’ye Muğla’dan sevgi ve selam götürmelerini istedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından ülkemizin doğusuyla batısı arasındaki var olan kardeşlik bağlarının artırılması, Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşayan çocukların daha önce hiç gitmedikleri şehirlerdeki tarihi ve kültürel yerleri görüp tanıması, barış, kardeşlik ve huzura katkı sağlanması amacıyla yürütülen “Biz Anadolu’yuz Projesi” kapsamında Ağrı, Muş ve Hakkari’den ilimize gelen 187 öğrenci ve 12 öğretmen Menteşe, Köyceğiz ve Ula’nın tarihi, kültürel, manevi ve turistik yerlerini gezecek.

 

Bir cevap yazın