ANADOLU MEDYASI MARMARİS’TE

Haber
Haberi paylaşın

Marmaris Belediyesi’nce organize edilen ve Türk yerel medyasının en büyük buluşmalarından biri olan “Anadolu Medya Buluşması”nın katılımcıları ilçeye geldi. Yurdun dört bir yanında görev yapan basın mensupları konaklayacakları 5 yıldızlı otele giriş yaparken, büyük organizasyonla ilgili görüşlerini Marmaris’teki meslektaşlarıyla paylaştı.

“İLK KEZ BİR BELEDİYE BİZİ BİR ARAYA GETİRİYOR”
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve Rize Zümrüt Gazetesi Başyazarı İsmet Köseoğlu gibi buluşmaya katılan medya mensupları, ilk kez bir belediyenin kendilerini bir araya getirdiğini söyledi. İsmet Köseoğlu, “Daha önce Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun düzenlediği etkinlikler kapsamında birçok ilde meslektaşlarımızla buluştuk. Ama ilk kez bir belediye bizi bir araya getiriyor. Umarım, Marmaris buluşması, yerel medyanın sorunlarının çözülmesine katkı sağlar” ifadelerini kullandı.

“VARLIĞIMIZI, ÖNEMİMİZİ HİSSETTİRMESİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber, “Yerel medyanın varlığını, önemini hissettirmesi, sorunlarını dile getirmesi, çözüme yardım etmesi açısından Marmaris buluşmasını çok önemli buluyorum. Düzenleyen Marmaris Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

“MUAZZAM BİR ORGANİZASYON”
Tarsus Medya Mensupları Başkanı ve TRT Muhabiri Okan Çalışkan, yerel medyanın, Türk basınında önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Yerel medyaya önem verilmesi, onların sıkıntılarının dile getirilmesi ve bunun Türkiye genelinden yaklaşık 400 gazetecinin katılımıyla gerçekleştirilmesi muazzam bir organizasyon. Çok önemsiyorum ve bu buluşmayı organize edenlere, başta Marmaris Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

“DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLSUN”
Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, yaklaşık iki ay önce medya mensuplarını buluşturan bir organizasyonun içinde olduğuna dikkat çekerek, ”Böylesi bir organizasyonun ne kadar zor olduğunun bilincindeyim. Bu yüzden Marmaris Belediye Başkanımızı, basın ekibini, organizasyonda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ediyorum.”

“GÜZEL MARMARİS’TEN GÜZEL SONUÇ ÇIKAR”
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, doğasının yanı sıra modern görünümüyle çok beğendiği Marmaris’e hayran olduğunu belirtti, kendisine soru yönelten meslektaşlarına da şöyle karşılık verdi: “Belediyeciliğin güzel örneklerinin sergilendiği çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz. Bu sizler için bir ayrıcalık.” Yetişen, “Böylesi güzel bir yerde gerçekleştirilen buluşmanın sonuçlarının da güzel olacağını umuyorum” dedi.

MARMARİS TÜRKİYE’YE TANITILACAK
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF )Genel Başkan Yardımcısı Cafer Esendemir, görüşlerini dile getirirken, buluşmanın Marmaris’in tanıtımına da büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti ve “Marmaris’e ilk kez 1981 yılında gelmiştim, o yıllara nazara bugün çok daha gelişmiş gördüm. Burada Anadolu medyasının içinde bulunduğu durumu, sorunlarını, yapılması gerekenleri konuşacağız ama gelmişken de Anadolu’nun en güzel yerlerinden bir olan Marmaris’i gezme fırsatı bulacağız. Marmaris Türkiye’ye tanıtılmaya değer bir kentimiz” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da sık sık gazetecilerin konakladığı otele uğrayarak misafirleriyle görüştü, sohbet etti.

BULUŞMANIN PROGRAMI
Anadolu Medya Buluşması’na katılanlar bugün (27 Nisan Cuma)öğleden sonra Marmaris Körfezi’nde tekne turu yapacak, yarın (28 Nisan Cumartesi) sabah ise “Yerel Medya Çalıştayı”nda bir araya gelecek. Öğleden sonra da Marmaris’in doğal ve kültürel zenginliklerini keşfe çıkacak.
Pazar günü (29 Nisan Pazar) sabahı Anadolu Medya Buluşması’na Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ da dahil olacak. Kılıçdaroğlu, bir araya geleceği Anadolu Medyasının temsilcilerinin sorularını yanıtlayacak. Toplantı canlı yayın linki tüm yerel televizyonlara gönderilecek.

Bir cevap yazın